Hlavní obsah
Netradiční vánoční strom může mít jakýkoli tvar, stačí jen nápad. Foto: Profimedia.cz

V Moskvě vyrostl netradiční vánoční strom ve tvaru zmrzliny

Ozdobené stromky jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc. Každý rok se vedle osvědčené klasiky objevují i nové, vtipné, kontroverzní, nebo dokonce pobuřující návrhy vánočních stromů, kterými chtějí jejich autoři zaujmout. Jeden z mnoha vynikl i letos. Najdete ho v parku Gorkého v Moskvě a má tvar zmrzlinového kornoutu.

Netradiční vánoční strom může mít jakýkoli tvar, stačí jen nápad. Foto: Profimedia.cz
V Moskvě vyrostl netradiční vánoční strom ve tvaru zmrzliny

Mladí architekti se snaží zaujmout po celém světě. Těm z Moskvy se to letos rozhodně povedlo. A podle prozatímních zpráv to vypadá, že převážně s kladnými ohlasy.

Překlopený kornout se zmrzlinou má na výšku zhruba 15 metrů.

Foto: Profimedia.cz

Umělecká plastika ve tvaru zmrzlinového kornoutu s kopečkem zmrzliny byla slavnostně instalována 9. prosince na náměstí před hlavním vchodem do parku, uvedl celosvětový informační server newstwenty4seven.com s odkazem na ruský web Lenta.ru.

Výška celé plastiky je zhruba 15 metrů, a aby co nejvíce připomínala vánoční stromek, umístili ji autoři vzhůru nohama. Tedy stylem, jako když kornout právě dopadne na zem.

Vánoční stromy dodávají svátečnímu období určitý nádech honosnosti. Tento strom navíc i pobaví.

Foto: Profimedia.cz

Mladí architekti z kanceláře "New" (Sergej Nabatov, Anastasia Gritskova, Tatiana Lechaina) ale nevybrali tématiku zmrzliny jen tak náhodou. Má odrážet design kluziště v parku, které je letos vyzdobeno ve stylu pop art.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků