Hlavní obsah

To jsou opravdu štědré Vánoce: Se zlatým stromečkem za 85 miliónů korun

Vyhlášené japonské zlatnictví Ginza Tanaka před letošními Vánoci představilo zlatý vánoční stromeček s motivy Walta Disneyho. Jeho cena činí 4 270 000 dolarů (85 miliónů korun).

To jsou opravdu štědré Vánoce: Se zlatým stromečkem za 85 miliónů korun

Zlatý "disneyovský" vánoční stromek představila 21. listopadu v Tokiu jedna ze zaměstnankyň klenotnické firmy Ginza Tanaka. Stromek je 2,4 metru vysoký (váží 43 kilogramů a je celý ze zlata) a je na něm 50 Disneyho postaviček. V obchodě bude vystaven až do 25. prosince.

Vánoční stromeček ze zlata

Foto: Profimedia.cz

Velmi originální tvorba japonského zlatníka Ginza Tanaky se těší velké pozornosti investorů, sběratelů i světových médií. Z ryzího zlata vyrábí sochy, módní doplňky i hračky.

Zlatý vánoční stromeček

Foto: Profimedia.cz

Mezi jeho nejznámější díla patří platinová kabelka s diamanty, plesové šaty ze zlatých mincí, samurajské brnění nebo právě zlatý vánoční stromeček.

I loni měli zlatý stromeček

V loňském roce vystavovalo japonské klenotnictví vánoční strom z 12 kilogramů ryzího zlata.

Tokijský vánoční strom ze zlata

Foto: Profimedia.cz

„Tento vánoční strom je z dvanácti kilogramů čistého zlata. A když zohledníme také čas a tvrdou práci designéra, lze předpokládat, že hodnota stromu se bude pohybovat kolem 150 miliónů jenů (dva milióny dolarů),“ řekl loni marketingový manažer firmy Naoto Mizuki.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků