Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Tipy na vánoční dárky z pop music

Do nepřeberného množství vydávaných předvánočních titulů sáhl redaktor kulturní rubriky Práva Jaroslav Špulák, aby nám nabídl své tipy z oblasti populární hudby.

Foto: Profimedia.cz
Tipy na vánoční dárky z pop music

"České hudbě přeji, aby její zástupci nemuseli rok co rok docházet na předávání Slavíků s vědomím, že jména vítězů jsou předem jasná. Zasloužila by si více prostoru v médiích a méně nedůvěry osob, které o jejím umístění v nich rozhodují. Českým tvůrcům přeji více dobrých nápadů, objevné texty, schopnost konkurovat alespoň umělcům z okolních zemí a štěstí napsat písničku, která se stane reprezentativním megahitem. Na to konto jim doporučuji, aby se smířili s tím, že být součástí hudební scény znamená v první řadě dřinu, nikoli pobyt na stránkách bulvárních plátků a slávu zadarmo". Jaroslav Špulák

Lady Gaga: The Monster Ball Tour, At Madison Square Garden

Americká zpěvačka Lady Gaga v posledních dvou letech nesporně opanovala dámskou popovou scénu. Letos dokončila své The Monster Ball Tour, s nímž loni v listopadu dorazila i do Prahy. DVD přináší záznam jejího vystoupení v New Yorku s písněmi Telephone, Paparazzi, Bad Romance a dalšími, které už v té době byly světovými hity. (Universal Music, 350 Kč)

U2: Achtung Baby, 20th Anniversary

Kulaté výročí vydání svého slavného alba Achtung Baby oslavila irská rocková formace emisí několika reedic kolekce. Základní verze přitom není nijak obohacena. Jde pouze o nové vydání původního alba, které není ani remasterované. Muzikanti jsou totiž se zvukem původní nahrávky i po dvaceti letech spokojeni. Na trhu jsou i edice s řadou bonusů. (Universal Music, 329 – 3300 Kč)

Kabát: Banditi di Praga, Turné 2011

Letos na jaře vyrazila teplická rocková úderka Kabát na turné ke svému loňskému albu Banditi di Praga. Zastavení v pražské O2 Areně je i obrazově, a díky tomu může svým fanouškům nabídnout dokument o tom, jak to tenkrát bylo. Všechny hity jsou samozřejmostí, atmosféra koncertu je vpravdě žhavá. (Pink Panther, CD 279 Kč/DVD 379 Kč)

Anna K: Relativní čas

Zpěvačka Anna K se vrátila. Porazila rakovinu a se svým hudebním a životním partnerem Tomášem Varteckým dokončila své osmé řadové album. Neuhýbá na něm od rockové filozofie a přesvědčivosti, jeho rozměr se však rozrostl o nové prožitky a nelehké životní zkušenosti, které albu přidaly na síle i výrazu. (Universal Music, 299 Kč)

David Deyl: Zásah

Nenápadná síla, tak by se dal charakterizovat pop českého zpěváka Davida Deyla, který se nedávno přihlásil svým druhým albem. Jsou na něm příjemné písničky, které fungují na druhý až třetí poslech. Deyl už má na svém kontě některé hity a určitě patří k příslibům současné české hudební scény. (Supraphon, 249 Kč)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků