Hlavní obsah

Předvánoční premiéry – Hitman a Zlatý kompas

Tento týden přichází do kin akční film Hitman a fantasy určená hlavně dětem Zlatý kompas.

Předvánoční premiéry – Hitman a Zlatý kompas

 

Hitman


Akční film je adaptací stejnojmenné herní série, která už několik let patří mezi nejoblíbenější počítačové hry. Nevychází z žádné z herních zápletek, ale přitom zcela respektuje způsob, jakým se ve hře příběh vypráví. Hitman je od začátku v nepřetržitém nebezpečí, které ještě víc vyniká v kontrastu s luxusním prostředím dnešního znovuzrozeného Ruska.

Svět není zrovna bezpečným místem. Všude se krade, zabíjí, vydírá, týrá. Hitman alias Agent 47 byl zrozen jako nástroj pro zabíjení těch, kteří to způsobují. Nemá žádné emoce, je přesný, důsledný a nedá se vystopovat. Když je pak zapleten do vysoké politické hry v Rusku, je svými zaměstnavateli nečekaně hozen přes palubu.

Nastává čas útěku napříč východní Evropou. V patách je mu nejen tamní policie, ale také Interpol a další struktury. Navíc musí překvapivě řešit svá emocionální rozrušení, která má na svědomí mladá ruská prostitutka, která je na útěku s ním. Agent 47 tak musí čelit nejen přesile svých protivníků, ale i náhle probuzené lidskosti.

Hitman, USA 2007, 92 min., české titulky, režie: Xaver Gens, hrají: Timothy Olyphant, Olga Kurylenková, Dougray Scott, Robert Knepper…

 

 

Zlatý kompas


Výpravný Zlatý kompas byl natočen podle populární a oceňované knižní fantasy trilogie Philipa Pullmana. Vypráví o paralelním světe, ve kterém lidské duše získávají podobu zvířecích souputníků a právě tam se malé dítě ocitá na hraně mezi koncem svobodné vůle a začátkem nového věku.

Náš svět je jenom jedním z mnoha. Kromě něj existuje nesčetně dalších světů, které se tomu našemu mnohdy podobají. Některé odlišnosti jsou ovšem nadmíru pozoruhodné. Ve světě Zlatého kompasu má každý člověk svého daemona, který je součástí jeho duše, má podobu zvířete a existuje mimo lidské tělo. Mezi člověkem a jeho daemonem panuje nesmírně silné pouto: vnímají navzájem svoje myšlenky, nálady i pocity.

V takovém světě žije Lyra Belacqua, dvanáctiletý sirotek vyrůstající pod dohledem scholárů na Jordánské koleji v britském Oxfordu. Poslal jí sem ještě jako malou její přísný strýček, badatel lord Asriel. Lyra ještě nic netuší, ale její život se už brzy od základu změní. Podle dávného proroctví má právě ona rozhodnout o osudu nejen vlastního světa, ale i všech ostatních...

The Golden Compass, USA 2007, 113 min., české titulky, režie: Chris Weitz, hrají: Nicole Kidmanová, Sam Elliott, Eva Greenová, Daniel Craig, Dakota Blue Richards…

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků