Hlavní obsah

Popelka se po 35 letech vrací do německých kin

Filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku se v Německu na Mikuláše vrátí do německých kin.

Popelka se po 35 letech vrací do německých kin

Film, který vznikl v roce 1973 v koprodukci Československa a Německa, se dočká oficiálního znovuuvedení 6. prosince v berlínském kině Babylon, kde měl východoněmeckou premiéru před 35 lety.

V prosinci a lednu bude kultovní pohádka režiséra Václava Vorlíčka uvedena převážně v klubových kinech mnoha dalších německých měst od východoněmeckých Drážďan či Halle až po západoněmecký Hamburk, Wiesbaden nebo Kaiserslautern.

Vánoce nemohou být bez Popelky 

Tři oříšky pro Popelku patří mezi nejoblíbenější filmové pohádky jak v České republice, tak i v Německu. V obou zemích si bez klasického snímku s Libuší Šafránkovou mnoho lidí nedokáže představit televizní Vánoce. Pravidelně je uváděn také ve Švýcarsku či Norsku.

Snímek natočený podle pohádky Boženy Němcové měl světovou premiéru v Praze 1. listopadu 1973 a východoněmeckou 8. března 1974 v Berlíně. V roce 1975 byl o Vánocích poprvé uveden také v západoněmecké televizi.

Některé postavy, například macechu, krále a královnu, ve filmu ztvárnili němečtí herci. Saský zámek Moritzburg, kde se část legendárního snímku natáčel, je vyhledávaným cílem výletů německých rodin s dětmi. Nyní si tam návštěvníci navíc mohou prohlédnout původní kostýmy a rekvizity z filmu, získat informace o jeho vzniku a seznámit se s životními osudy účinkujících a tvůrců. Výstava věnovaná slavné pohádce tam potrvá do 10. ledna.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků