Hlavní obsah
 

Německé adventní trhy otevírají, ale ne všechny. V Drážďanech nebudou

Adventní trhy v Německu otevírají své brány, byť s přísnými pravidly. Vstup na ně mají jen očkovaní či ti, co prodělali covid. Prodejci jsou ale za to vděční, shodují se, že lepší otevřené trhy s opatřeními než zavřené. Moc dobře si uvědomují, že mnozí jejich kolegové z jiných spolkových zemí takové štěstí bohužel neměli.

 
Německé adventní trhy otevírají, ale ne všechny. V Drážďanech nebudou

„Samozřejmě musíme provádět kontroly, to je v pořádku... Ostatní vánoční trhy se musely zavřít, tady je naštěstí stále otevřeno,” říká jeden z prodejců v Kolíně nad Rýnem Alex Salentino, který sám nadšeně propaguje takzvaná 2G pravidla (očkované či uzdravené), protože si uvědomuje, že mu právě tato pravidla umožňují dál podnikat.

Radost z otevřených vánočních trhů mají i samotní návštěvníci. Všechna opatření jako mimořádné policejní kontroly a prokazování, že jsou očkovaní či prodělali nemoc, považují za nezbytnou nepříjemnost, která jim ale umožní letos prožít tradičně předvánoční čas s přáteli a se svařeným vínem.

„Kontroly mi nevadí, naopak. I díky tomu, že všichni dodržují pravidla, si ten čas tady mohu skutečně užít,” říká návštěvník Alex.

Na pozitivní změnu nálady upozorňují i strážníci, kteří provádějí na trzích kontroly. „Většina návštěvníků, které jsme zkontrolovali, byla ráda, že přísnější kontroly s ohledem na aktuální koronavirovou situaci probíhají. Přestože ještě před nedávnem byli všichni ze všech opatření trochu unaveni,” upozorňuje pro agenturu Reuters důstojník pro veřejný pořádek Tim Walther.

Bohužel ne všechna města měla to štěstí, že své trhy mohla otevřít. V rámci omezování veřejného života v oblastech, kde hrozí přetížení nemocnic, nemohli své trhy otevřít například v Drážďanech, kam každý rok zavítalo i několik desítek tisíc Čechů.

BEZ KOMENTÁŘE: V Drážďanech nakonec vánoční trhy zrušili

Video: Reuters

Zavřené trhy zůstaly v celém Sasku, Lipsku, ale i Bádensku-Württembersku a Braniborsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků