Hlavní obsah
Každé dítě touží po vánočním dárku. Foto: Profimedia.cz

Lidé mohou děti z dětských domovů obdarovat i přes internet

Každé dítě se těší na Vánoce. Ne všechny děti je ale mají možnost prožít v kruhu rodinném. Je dost těch, které Vánoce stejně jaké všední dny prožijí v dětském domově. A právě dětem z dětských domovů můžeme poslat dárky velmi jednoduchou cestou - přes internet prostřednictvím Stromu splněných přání.

Každé dítě touží po vánočním dárku. Foto: Profimedia.cz
Lidé mohou děti z dětských domovů obdarovat i přes internet

Svá přání svěřilo v „dopise Ježíškovi“ 691 dětí z 20 dětských domovů v České republice. Ti, kdo chtějí děti obdarovat, si mohou na webových stránkách projektu jejich přání prohlédnout a také dárek koupit. U každého přání si můžeme přečíst křestní jméno dítěte a jeho věk a přiřazený variabilní symbol. V detailu pak kupující najde i vzkaz dítěte Ježíškovi. Každý si navíc může vybrat, jak starému dítěti chce udělat radost, zda dívce či chlapci, dárce se také může rozhodnout, kolik peněz chce do dárku investovat.

"Každé dítě má jedno přání, které jsme nijak cenově neomezovali. Nechali jsme na zvážení každého (dítěte), zda 'vsadí na jistotu' a vybere si přání cenově dostupné, nebo si zvolí přání dražší i za cenu rizika, že mu ho Ježíšek nesplní," řekla ředitelka Dejme šanci dětem Michaela Chovancová.

Kupovat dárky lze do okamžiku, kdy je koupen i poslední dárek v seznamu, nebo do 12. prosince. V týdnu před Vánocemi pak pracovníci ze sdružení Dejme šanci dětem rozvezou dárky do jednotlivých dětských domovů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků