Hlavní obsah
Vánoční stromek, letos v bílém hávu, je kromě slavnostně vyzdobeného interiéru důležitým symbolem Vánoc. Foto: Westwing

Letošní trendy mezi vánočními stromky

Vánoční stromek patří vedle adventního věnce, barborek, betlému, koled, kapra, vánočky a cukroví k symbolům Vánoc. Navodí slavnostní atmosféru a přinese do domova vůni přírody. Chcete mít interiér podle letošních trendů? Nechte se inspirovat praktickými tipy.

Vánoční stromek, letos v bílém hávu, je kromě slavnostně vyzdobeného interiéru důležitým symbolem Vánoc. Foto: Westwing
Letošní trendy mezi vánočními stromky

Přírodní stromek

Zvolte správný druh, protože každý má jiné vlastnosti. Smrk patří mezi nejlevnější stromky, ale brzy opadává. Průměrně vysoký vyjde od 150 Kč, podobně jako borovice, která má sice dlouhé jehličky, zato její větve nejsou tak husté.

Za nejkrásnější vánoční stromky se považují jedle, které jsou neopadavé, symetrické a rovné. Jejich cena se pohybuje kolem 1000 Kč. Velký zájem je o dánské jedle Nordmann Gold, pravidelného tvaru a bohatého jehličí, které tolik nepíchá.

Jedle jsou odolnější vůči teplotním změnám, proto vydrží déle a v místnosti skoro neopadávají.

Umělé stromky

Sice neprovoní byt jako řezané, ale poskytují mnoho výhod. Nevyžadují péči, neudělají nepořádek a i přes počáteční vyšší investici vycházejí dlouhodobě mnohem levněji. Stačí je na Štědrý den prostě rozložit a ozdobit. Vypadají přirozeně, jsou pravidelné a husté.

Vybírat můžete z nejrůznějších tvarů, velikostí, barev a typů, navíc se prodávají i se stojanem.

Ceny umělých stromků se pohybují od několika stovek do několika tisíc korun.

Více než výška ovlivňuje cenu hustota větví, délka jehličí a použitý materiál. Umělé stromky kupujte s kovovými úchyty, které vydrží déle než plastové.

Stromky v kontejneru

Jsou také oblíbené. Nejenže přežijí Vánoce, ale můžete si je poté vysadit na zahradě nebo je použít i v následujících letech. Se stromkem je třeba správně zacházet a postupně ho přivykat teplotě v interiéru. Totéž platí i při zpětném navrácení do zahrady nebo na balkon.

Cena stromků v kontejneru se blíží stromkům živým. Stromek by neměl v teplém bytě zůstávat déle než týden!

Stromek bez stromku

Tato varianta nikoho o kouzlo Vánoc nepřipraví, ba naopak! Vlastnoručně vyrobený stromek třeba na stěnu může mít různé podoby, jen ho přizpůsobíte stylu interiéru. A bude i levný, protože ozdoby, řetězy, kartony a další drobnosti najde každý doma. A když se rozhodnete pro přírodní vzhled, vypravíte se do lesa pro větve nebo šišky.

Barva letošních Vánoc? Bílá!

Bílá barva je letos v kurzu. Je barvou čistoty, jasné linie a dá se výborně kombinovat s jemnými doplňky. Vedle bílé vyniknou další trendové barvy, jako jsou béžová a šedá.

A vánoční dekorace? Měly by být elegantní, luxusní a zdobné. Zkombinujte maximálně tři barvy a spíš světlé, aby dekorace vypadaly decentně.

Umělý stromeček si můžete pořídit i v zasněženém vzhledu.

Dáte-li přednost řezanému stromku, soustřeďte se na bílé ozdoby a řetězy.

Existují i speciální spreje v bílé barvě, kterými se dá vánoční strom trochu nastříkat, aby vypadal jako zasněžený.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků