Hlavní obsah

Jak si užít firemní vánoční večírek a neuříznout si ostudu

Není nic snazšího než si místo příjemně stráveného večera na předvánoční firemní party uříznout ostudu a ještě si znepřátelit nadřízené i kolegy. Předkládáme vám proto několik užitečných a prověřených rad, jak vánočním večírkem proplout bez úhony a ještě si ho užít.

Jak si užít firemní vánoční večírek a neuříznout si ostudu

Přiveďte si partnerku
Zvažte se předem, zda jsou pozváni pro vás významní lidé. Firemní večírek může být potenciální kariérní příležitost a vaše partnerka může být velkou výhodou při zapojování se do hovorů a různých přesunech mezi lidmi. Pokud však chcete vzít nějakou dívku na první rande, firemní party nebude tou nejlepší příležitostí.

Potvrďte svou účast... a jděte
Dokonce i kdybyste se necítili na to, zúčastnit se, překonejte se.

Vezměte si s sebou peníze
V poslední době neplatí každá firma vše, co si dáte na baru. Také byste měli být připraveni na to, zaplatit si taxíka domů. Ať už pro sebe, tak případně i pro opilého kolegu.

Vhodně se oblékněte
Místo konání zřejmě ovlivní požadovaný společenský úbor. Pokud si nejste jistí, zeptejte se. Udělejte správný dojem.

Přijďte s módním zpožděním
Nebuďte tím, kdo dorazí jako první, ale nechoďte ani poslední. Přijít uprostřed večeře je nemístné, stejně jako odejít příliš brzy. Proto si neplánujte na tentýž večer jiné společenské akce.

V průběhu večírku

Popovídejte si s každým
Nechoďte po příchodu rovnou k baru nebo k bufetu. Nejdříve se zapojte do rozhovoru s dalšími pozvanými.

Jakýkoliv klient, kterého jste osobně pozvali, je vaší zodpovědností. Dejte si záležet na tom, abyste jej každému představili. Snažte se mít svou pravou ruku stále volnou, aby jste si mohli kdykoli s někým podat ruku.

Pokuste se promluvit s každým v místnosti, i kdyby to mělo být jen přání hezkých svátků. Přitom mějte na mysli, že někteří lidé neslaví Vánoce.

Promluvte si také s manželkou vašeho šéfa. Vlastně se chovejte přátelsky ke každému hostovi, ať už přišel s vaším kolegou, obchodním partnerem, nebo šéfem. Budou si pamatovat vaši laskavost a vybrané chování. A časem mohou ovlivnit i vaši budoucí pracovní kariéru.

Vyhýbejte se pracovním rozhovorům se svými spolupracovníky, nezačínejte žádné pikantérie z kanceláře a hlavně zapomeňte na nadávky.

Vyhněte se pracovním rozhovorům
Poznejte své kolegy na osobní úrovni. Zeptejte se jich na jejich oblíbené sporty nebo kde byli naposledy na dovolené. Buďte dobrými posluchači.

Firemní party může dát příležitost pohovořit si s generálním ředitelem vaší společnosti nebo s jinými pracovníky vrcholového managementu, se kterými nemluvíte příliš často. Promyslete si, co řeknete, pokud tato příležitost nastane. Je důležité, abyste si neuzurpovali veškerý čas jen pro sebe: představte se a zmiňte se o jistých projektech, které vás pro příští rok zaujaly.

Nezačínejte si s kolegy
Dokonce i když se vám ta úžasná asistentka z reklamního oddělení vrhá do náruče, myslete na svou kariéru a odmítněte její pokusy o sblížení. Její i vaše chování může ovlivňovat alkohol. Navíc míchání pracovních záležitostí s takovýmto potěšením vyžaduje důkladné zvážení. Nejedna kariéra skončila kvůli neplánovanému sblížení zaměstnanců firmy.

Dávejte si pozor na jazyk
Vyhněte se špatnému slovníku, vulgarismům a nevhodným tématům. Omezte vtípky pouze k okruhu těch, které už znáte. Ještě před večírkem si některé vyzkoušejte na svých přátelích.

Pijte s mírou
Je velmi lákavé na firemních večírcích hodně pít. Mírněte se s alkoholem. Není žádná ostuda odmítnout drink, zvláště tehdy, když řídíte.

Jezte opatrně
Bez skvrn na oblečení se jistě obejdete. Je těžké vypadat profesionálně, když máte omáčku na kravatě.

Dávejte si pozor na své chování
Pamatujte na pravidla stolování. Nechte ostatní, aby začali jíst první, než začnete mluvit, polkněte, ať máte prázdná ústa, a žvýkejte pomalu.

Bavte se
Buďte zábavní. Pokud DJ vyhlásí soutěž, zúčastněte se a zkuste zapojit i ostatní. Budete považováni za přirozeného vůdce.

Po večírku

Vždy dbejte na to, abyste se rozloučili a osobně poděkovali nejvyššímu managerovi společnosti, pořadateli večírku a svému šéfovi, než odejdete.

Odpusťte a zapomeňte
Vyhněte se nutkání popisovat, jak viceprezident upadl ze stolu, na kterém tančil, nebo jak asistentka z marketingu vypadla ze šatů. Buďte diskrétní a dostane se vám za to ocenění.

Jak party přežít
Užijte si firemní party o těchto svátcích. Vaše chování během večírku může vylepšit vaši image a odstartovat vaši kariéru. Chovejte se tak, aby si vás, v dobrém slova smyslu, zapamatovali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků