Hlavní obsah
Vánoční večírky budou letos v USA v decentním stylu. Foto: Profimedia.cz

Bujaré vánoční večírky v amerických firmách jsou minulostí

O bujarých vánočních večírcích ve stylu filmu Pařba o Vánocích se může americkým zaměstnancům už jen zdát. Podle deníku The New York Times je to dáno především omezováním firemních výdajů, ale také zlepšováním firemní morálky a zároveň potíráním sexuálního obtěžování na pracovišti.

Vánoční večírky budou letos v USA v decentním stylu. Foto: Profimedia.cz
Bujaré vánoční večírky v amerických firmách jsou minulostí

Firmy stále častěji své vánoční párty zaměřují na budování týmu a posílení spolupráce mezi zaměstnanci. Oblíbené jsou především večírky v bowlingových centrech nebo v únikových místnostech, což jsou akce dobře zvládnutelné z hlediska velikosti i seznamu pozvaných.

Na večírku společnosti Vox Media, jejíž šéfeditor byl nedávno propuštěn kvůli sexuálnímu obtěžování, letos hosté dostanou jen dvě poukázky na alkoholický nápoj, což má omezit konzumaci alkoholu a případné skandální chování. Jiné firmy přijímají ještě přísnější opatření a alkohol nenabídnou vůbec.

Trailer k filmu Pařba o Vánocích

Video: Freeman Ent.

Zvláštní zpravodaj Vanity Fair a častý účastník večírků Bob Colacello se domnívá, že současné politické a kulturní okolnosti výstřelkům nepřejí. „Jediná věc, o které lidi ještě rádi mluví, je Donald Trump nebo Harvey Weinstein," říká s odkazem na amerického prezidenta a hollywoodského producenta, jehož sexuální aféry odstartovaly světovou kampaň proti sexuálnímu obtěžování. Z obtěžování žen je obviňován i šéf Bílého domu. „A pokud je hlavním námětem konverzací toto, každý si raději rozmyslí nejen predátorské sexuální chování, ale raději i nevinné flirtování," tvrdí Colacello.

David Adler ze společnosti BizBash, která sleduje trendy v oblasti pořádání společenských událostí, soudí, že letos se každý bude chovat vzorně, neboť všichni - od šéfů po řadové zaměstnance - budou pod drobnohledem. Některé firmy přesto podle něj zaměstnancům raději připomínají, že na firemním večírku je potřeba dodržovat stejné dekorum jako v práci.

„Letošek není zrovna rokem, kdy zpucujete šéfa. Neuvidíte lidi, jak si z hecu holí vlasy," předpovídá Adler.

Výrazně při zemi se letos podle The New York Times budou držet také večírky v Hollywoodu, kde bylo ze sexuálního obtěžování obviněno mnoho známých herců a dalších osobností.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků