Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: ZZS Praha

Záchranáři museli ošetřit dva muže, jeden spadl ze schodů, druhý ze stromu

Ze schodů a stromu spadli dva muži v noci z pátku na sobotu na severu Moravy a ve Slezsku. Jeden si při pádu poranil hlavu, druhý páteř. Oba skončili v péči lékařů Fakultní nemocnice Ostrava (FNO).

Ilustrační foto Foto: ZZS Praha
Záchranáři museli ošetřit dva muže, jeden spadl ze schodů, druhý ze stromu

Záchranáři nejprve vyjížděli ve 22.30 hodin do Horního Těrlicka na Karvinsku, kde spadl ze schodů devětapadesátiletý muž.

„Byl nalezen ve sklepě rodinného domu s poruchou vědomí, zasahující lékařka zjistila vážné poranění v oblasti hlavy. Muži bylo nutno zajistit dýchací cesty a připojit jej k přístrojem řízené ventilaci, posádka rovněž zahájila podávání léků,“ popsal nehodu mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl a dodal, že pacient byl přepraven na urgentní příjem FNO.

Přibližně o necelé dvě hodiny později, po půlnoci, spadl v Ostravě čtyřiadvacetiletý muž ze stromu z výšky asi čtyř metrů. „Přivodil si vážné zranění, při prvotním vyšetření u něj bylo zjištěno poranění v oblasti páteře, zasahující lékařka nevyloučila ani další zranění,“ sdělil mluvčí s tím, že mladý muž byl předán do péče lékařů traumatologického centra FNO.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků