Hlavní obsah

V italských přístavech zakotvily dvě lodě s 239 uprchlíky

V přístavech Taranto a Pozzallo na jihu Itálie v neděli zakotvily dvě lodě s 239 uprchlíky. Do Taranta připlula loď německé neziskové organizace Sea-Eye Alan Kurdi s 88 běženci, informovala agentura ANSA. V sicilském Pozzallu zakotvila italská nákladní loď Asso Trenta se 151 utečenci, napsala agentura AP.

V italských přístavech zakotvily dvě lodě s 239 uprchlíky

Migranty z lodi Alan Kurdi si rozdělí Řím, Paříž, Berlín, Lisabon a Dublin. Francie a Německo jich přijmou 60, pět dalších se vydá do Portugalska a dva do Irska, informovalo italské ministerstvo vnitra. Zbylých 21 skončí v Itálii.

„Pasažéři jsou vyčerpaní a kvůli nepříznivému počasí na moři v průběhu minulého týdne trpí mořskou nemocí. Kromě toho někteří z nich mají zranění způsobená střelnými zbraněmi a mučením v detenčních táborech v Libyi,” řekla italské televizi RAI palubní lékařka. „Jedná se o migranty původem z Nigérie, Guineje, Kamerunu a Senegalu,” dodala.

Migrant opouští záchrannou loď Alen Kurdi.

Foto: Renato Ingenito, ČTK/AP

Na lodi bylo i pět nezletilých bez doprovodu, uvedlo město pro italskou agenturu ANSA.

Humanitární loď migranty zachránila u libyjského pobřeží minulou sobotu. V operaci jim bránila libyjská pobřežní stráž, která se podle organizace Sea-Eye uchýlila i k výstražné palbě.

Zatím není jasné, zda 151 migrantů, které vzala na palubu v noci z pátka na sobotu u Libye italská nákladní loď Asso Trenta, zůstane v Itálii, anebo zda si i je rozeberou unijní státy.

Migranti opouštějí v přístavu Pozzallo loď Asso Trenta.

Foto: Francesco Ruta, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků