Hlavní obsah
 

Automobil na dálnici D1 trefila letící lopata

O velkém štěstí může mluvit Slovák, který tento týden projížděl opravovaným úsekem české dálnice D1, když jeho automobil trefila letící lopata. Při kuriózní nehodě se naštěstí nikomu nic nestalo.

 
Automobil na dálnici D1 trefila letící lopata

Muž ze slovenské Prievidze se vracel z Prahy po dálnici ve směru na Brno, když najednou uviděl napravo od auta letící předmět, který vzápětí trefil jeho vůz. „Nevěděl jsem, co to je. Dost to bouchlo,“ řekl Peter Birka televizi Joj.

Situaci nasnímala kamera v jeho automobilu, a tak mohl později identifikovat, že dělník pracující za svodidly vyhodil lopatu, která zasáhla projíždějící vůz do střechy, kousek od čelního skla.

„Dělník asi nedopatřením vyhodil lopatu. Pokud by tudy v té chvíli projížděl motocyklista, asi by nepřežil,“ konstatoval Birka.

Dopravní expert Marko Pribula řidiče pochválil, že navzdory úleku udržel vůz v přímém směru, nebrzdil a nezmatkoval. „Tento případ jasně dokumentuje, že v dnešní době není nic nemožné,“ dodal.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Rýdl televizi Joj potvrdil, že případ už začali vyšetřovat. „Vše prověříme a celou věc předáme bezpečnosti práce, aby se podobný incident nemohl opakovat,“ řekl mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků