Americký patentní úřad je vděčným zdrojem všemožných absurdních vynálezů, které sice nikdy nespatřily světlo světa a zůstaly jen na papíře, přesto dodnes vzbuzují úsměv.

Samozdravící klobouk

Samozdravicí klobouk

FOTO: Profimedia.cz

V análech úřadu se mezi lety 1871 až 1933 dají najít takové skvosty jako například návrh klobouku, který se v době všeobecného úpadku mravů a slušného chování sám na hlavě svého nositele zvedá a okolí tak neustále prokazuje úctu bez rizika, že by pán pod ním snad někoho pozdravit zapomněl.

Pomůcka proti samohaně

Pomůcka proti samohaně

FOTO: Profimedia.cz

Potírání neslušného, ba dekadentního chování podporovala i tehdejší lékařská věda. Protože se mělo za to, že masturbace vede k šílenství, mělo k její léčbě, alespoň u mužské části osazenstva příslušných ústavů, sloužit zařízení, které ji zcela znemožňovalo.

Předchůdce vířivky s krytem

Předchůdce vířivky s krytem

FOTO: Profimedia.cz

Bez zajímavosti rozhodně není ani snaha o tolik propíranou hygienu. Člověk, který pojal chuť či potřebu dát si koupel, mohl využít zvláštního zařízení v podobě vany s krytem. Umělé vlnobití v této nádobě bylo velmi účinné, co se týče účelu koupele, a zároveň nezanechalo na podlaze ani kapku.

Klec na baseball

Klec na baseball

FOTO: Profimedia.cz

Invence pronikla i do sportu. V druhé polovině 19. století se zejména na území Spojených států rozšířila obliba baseballu a na patentovém úřadě přistál návrh klece, která by měla hráči usnadnit chycení míčku.

Nabitá past na hlodavce

Nabitá past na hlodavce

FOTO: Profimedia.cz

Speciální zášť k jedu zase prokázal vynálezce jménem J. A. Williams. Představil past na hlodavce, kterým při konzumaci návnady na pružině hrozilo zastřelení.