Zklamaní Predátoři jdou od porážky k porážce

NEW YORK

Jedním ze tří gólmanů, kteří se představili ve čtvrtečním programu NHL, byl Tomáš Vokoun z Nashvillu. Na rozdíl od kolegů Romana Čechmánka a Romana Turka se mu však příliš nedařilo, jeho Predátoři prohráli v Chicagu 1:4 a od minulého pondělí, kdy definitivně ztratili šanci na premiérovou účast ve vyřazovacích bojích, jdou od porážky k porážce.

Cyklostezka Bečva nabízí pohodovou vyjížďku valašským údolím, kde nechybí ani typické dřevěné chaloupky.

Po zápase dokonce následoval proslov trenéra Barryho Trotze, který hráčům připomněl jejich povinnosti. "Celou sezónu jsme se snažili, ale pak jsme nezahráli dobře rozhodující zápasy a všechno je pryč. Musíme se přes to přenést a příští rok se do play-off dostat. Přesně to jsem se snažil hráčům říct," prohlásil. "Nebavili jsme se jenom o jejich zklamání, ale i o tom mém. Tam to všechno začíná," řekl sebekriticky Trotz.

Bývalý kladenský brankář jeho slova potvrdil. "Nemůžeme být moc hrdí na to, jak hrajeme v posledních zápasech. Musíme hrát naplno 82 zápasů, ale je to opravdu těžké. Byli jsme tak blízko play-off, a teď jsme mimo," omlouval špatné výkony Vokoun. Brankář si připsal ve čtvrtečním utkání 22 zákroků.

Turek se vytáhl proti bývalému týmu

V brance Philadelphie se proti Bostonu předvedl Roman Čechmánek a k remíze 2:2 přispěl 26 zákroky. Hvězdou utkání se však stal Tony Amonte. Americký útočník vstřelil obě branky domácích a v dresu Philadelphie se od nedávného příchodu z Phoenixu trefil již pětkrát. "Snažím se odvést dobrou práci a nějak zapadnout do týmu. Naštěstí mi to tam teď padá. Ani moc nepřemýšlím proč," smál se po zápase Amonte.

Roman Turek předvedl v utkání proti Dallasu několik výborných zákroků a pomohl Calgary k výhře 2:1 v prodloužení. Český gólman se proti svému bývalému týmu vytáhl a připsal si 24 zásahů. Bod za remízu v normální hrací době posunul Hvězdy do čela Západní konference.

Utkání se odehrávalo v defenzivním duchu, což se divákům moc nelíbilo. Hostující útočník Mike Modano se jim po zápase alespoň na dálku omluvil. "Vím, že z toho musely bolet oči. Oba týmy hrály hodně defenzivně. Získali jsme však důležitý bod. Příští zápas však budeme hrát jinak," slíbil nejproduktivnější hráč Dallasu.

Eliášův gól na výhru Ďáblů nestačil

Hokejisté Tampy Bay již deset zápasů neprohráli, nepřišli si na ně ani Ďáblové z New Jersey. Souboj vedoucích týmů divizí skončil 2:2 a hodně vidět byli i čeští hokejisté. Patrik Eliáš vstřelil úvodní branku hostů, zatímco Pavel Kubina asistoval u obou gólů Tampy. Zatímco Tampa slavila desátý zápas bez prohry, Devils se radovali z dosažení stobodové hranice. Podobný kousek se jim podařil již posedmé.

Eliáš se letos spíše trápil, po odchodu 'dvojčete' Petra Sýkory hledal herní a střeleckou pohodu. Tu nakonec našel až v závěru ročníku, což se může Ďáblům v play-off hodit. Ve čtvrtek skóroval Eliáš ve třetí minutě hry v přesilové hře, když dorazil kotouč za záda Nikolaje Chabibulina. Znamenalo to pro něj pátou trefu v sedmém utkání, celkem třiadvacátou.

"Celou dobu jsem sledoval puk. Krásně jsem jej viděl, počkal jsem si a dorazil to," popsal Eliáš svůj gól. "Tak, jak roste forma týmu, stoupají i moje výkony. Mužstvo šlape, tyhle vypjaté a vyrovnané zápasy nám mohou před boji o Stanley Cup jedině pomoci," dodal.

New Jersey v utkání dvakrát vedlo, Tampa pokaždé dokázala srovnat. Z tváře trenéra domácích Blesků Johna Tortorelly proto zářila spokojenost. "V posledních dvou týdnech jsme 11 dnů strávili mimo Floridu, ale se všemi změnami a časovými posuny jsme se vyrovnali," pochvaloval si.

Hull prodloužil o rok

Útočník Brett Hull prodloužil o rok smlouvu s týmem zámořské NHL Detroit Red Wings. Opora obhájce Stanleyova poháru si v příštím ročníku vydělá pět milionů dolarů. Hull v minulém měsíci dokázal jako šestý hráč v historii překonat v NHL hranici 700 branek.

Hullovi bude v srpnu 39 let a ve smlouvě měl klauzuli, že automaticky získá kontrakt na další sezonu za 4,5 milionu dolarů, pokud vstřelí v ročníku 35 branek. Na kontě jich má zatím 33, ale vedení klubu se s ním dohodlo na prodloužení už dříve.

Ve čtvrtek v San Jose, kde hráči Red Wings prohráli 0:3, označil Hull za jeden z důvodů svého setrvání v Detroitu majitele klubu Mika Ilitche a generálního manažera Kena Hollanda. "Do Detroitu přicházejí velice kvalitní lidé a fanoušci jsou k nim přízniví," řekl Hull.

Rozený střelec také ocenil mladíky Pavel Dacjuka a Henrika Zetterberga, že mu pomáhají v motivaci. "Hrát s nimi je zábava. Dává mi to hodně energie, protože je skvělé s nimi být na ledě," pokračoval Hull, který pokořil hranici sedmi set branek 10. února proti San Jose. Zařadil se tak k Waynu Gretzkému, Gordiemu Howeovi, Marcelu Dionnovi, Philu Espositovi a Miku Gartnerovi.

Na kontě má Hull dvě vítězství ve Stanleyově poháru. Poprvé se radoval v roce 1999 s Dallasem a po přestupu do Detroitu také loni s Red Wings.

6. Anaheim +78389526194:18590
7. Minnesota +774010127186:16789