Žižkov přišel v Příbrami o třetí místo

Novinky, Karel Felt

PŘÍBRAM

První z dvojice těžkých zápasů fotbalisté Marily Příbram zvládli. V dohrávce 23. kola porazili Viktorii Žižkov 1:0 brankou Adamce a nepovolili jí návrat na třetí místo prvoligové tabulky. Příbramští jsou v tabulce osmí a v sobotu přivítají na svém hřišti Spartu.

Pachatelé přepadení, při kterém použili jehlu.

Hosté, jimž se při rozcvičení zranil kanonýr Oravec, začali aktivněji a Novotný pár minut po začátku prověřil pozornost Sňozíka. Příbram odpověděla po čtvrt hodině, když Zavadil posadil míč z rohového kopu na hlavu Adamce a ten se trefil podél padajícího gólmana a tří v tu chvíli "ochrnutých" obránců do sítě. Krátce na to nedotáhl přesnou střelou svůj brejk Kulič. Ve 22. minutě netrefil na malém vápně Siegl Otepkovu přihrávku a dobíhajícího Kuliče stáhl beztrestně Mlejnský.

Po půlhodině hry se znovu objevil před Sňozíkem Dirnbach, ale jeho tečovaná střela minula levou tyč. Domácí gólman pak zlikvidoval ránu Saboua. Po chybě Buryana mohl skórovat na druhé straně opět hlavou Adamec, ale Pižanowski míč vyrazil na roh. Zbývající minuty první půle už žádné vzrušení nepřinesly.

Hosté chyb nevyužili

Po změně stran měli hosté výraznou územní převahu, ale laxnost domácích potrestat nedokázali, ani když jim obrana nabídla velkou šanci. Janoušek totiž přestřelil. Po hodině hry udělal neuvěřitelnou chybu Sňozík, když neodkopl malou domů, ale vzápětí ji napravil tím, že stihl míč sebrat Chihurimu z kopačky.

Domácí obrana si koledovala o gól i v dalších minutách, ale hosté toho však nedokázali využít. Slibnou akci Marily na druhé straně pokazil nepřesnou přihrávkou Otepka, který pak v závěru poslal Kuličův centr ve stoprocentní šanci hlavou jen do tyče odkryté branky.

Marila Příbram - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 15. Adamec. Rozhodčí: Vidlák - Holub, Talpa. ŽK: Adamec - Sabou. Diváci: 2810.