Hlavní obsah
Komplex budov Západočeské univerzity v Plzni na Borských polích se ve středu 23. března zaplní studenty a budoucími absolventy. Foto: archiv ZČU

Vsetínští ztroskotali na Málkovi

Slávisté v prvním čtvrtfinálovém duelu přehráli Vsetín větším důrazem a lepší produktivitou, záda jim navíc jistil spolehlivý Málek, jenž zneškodnil všechny střely soupeře a jako první z brankářů v play-off vychytal nulu.

Komplex budov Západočeské univerzity v Plzni na Borských polích se ve středu 23. března zaplní studenty a budoucími absolventy. Foto: archiv ZČU
Vsetínští ztroskotali na Málkovi

"Byl to vyrovnaný boj, v němž jsme se mohli na Málka spolehnout," těšilo slávistického asistenta Ondřeje Weissmanna. Domácí uplatnili v první třetině víc bojovnosti i nápadů v útočném pásmu.

Nejprve sice Biegl vychytal Dudu, ale kapituloval už na začátku 7. minuty, když střelu Dlouhého dorazil pod horní tyčku Kopecký. Pražany gól uklidnil a dál vyráželi k nebezpečným výpadům. Tutovky aktivního Dudy a Supa zlikvidoval vsetínský gólman, při dorážce Krátošky mu pomohla horní tyč.

"V úvodu byli hráči nervózní, dolehla na ně atmosféra play-off," tvrdil asistent kouče hostů Zdislav Tabara. Vsetínští totiž do první pauzy Málka pořádně neohrozili, slávistický gólman se protáhl až po střele Poláka a šanci Frola v půlce utkání, které bylo stále úpornější a místo šancí přibývalo jen vyloučených.

Luža namazal Krátoškovi

Při hře čtyři na čtyři v závěru druhé dvacetiminutovky však vsetínský Luža nabídl puk domácímu Krátoškovi, který vystřelil přesně pod břevno a prakticky tak vzal hostům šanci na úspěch v prvním čtvrtfinále.

Valaši se sice ještě snažili dostat do hry, ale když se před Málka dostal Kacíř, slávistický gólman ho vychytal. Hostitelé se už dopředu příliš nehrnuli, spíše trpělivě hájili vlastní pásmo a soupeře do šancí pustili jen v oslabení, jenže proti Vampolovi se znovu vytáhl Málek, který uspěl i při šancích v takřka dvouminutové power play soupeře.

"Od druhé třetiny jsme snad přispěli i my k dobrému hokeji, bylo ale pozdě," věděl Tabara.

Druhý souboj je na pořadu zítra, hraje se opět v Edenu.

SLAVIA vs VSETÍN 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
1. třetina
2.VsetínPtáček (2 min - krosček)
4.SlaviaPosmyk (2 min. - hrubost)
7.SlaviaKopecký (Jaroš, R. Dlouhý)1:0
11.SlaviaDuda (2 min. - krosček)
11.VsetínFrolo (2 min. - držení)
17.VsetínFrolo (2 min. - vražení na hrazení)
20.VsetínAmbruz (2 min. - faul loktem)
20. SlaviaHejda (2 min. - nedovolené bránění)
2. třetina
26.VsetínNěmec (2 min. - držení)
33.VsetínAmbruz (2 min. - nedovolené bránění)
33.VsetínLuža (2+2 min. - hrubost)
33.SlaviaDuda (2 min. - hrubost)
33.SlaviaSup (2 min. - hrubost)
33.SlaviaJaroš (2 min. - nebezpečná hra vysokou holí)
38.SlaviaAntoš (2 min. - nedovolené bránění)
38.VsetínVak (2 min. - sekání)
39.SlaviaKratoška (bez asistence)2:0
40.SlaviaPosmyk (2 min. - příliš mnoho hráčů na ledě)
3. třetina
44.SlaviaBeránek (2 min. - nedovolené bránění)
51.SlaviaTomica (2 min. - nedovolené bránění)
59.VsetínPower-play

Ostatní statistiky
10Vyloučení9
0Využití0
0V oslabení0
1Stav série0
Rozhodčí: Haškovec, Šindler - Barvíř, Blümel. Diváci: 3877.

Sestavy
Slavia
Málek - J. Novák, Graňák, P. Kadlec, Hejda, Posmyk, Kolařík - Duda, Beránek, Sup - Sailer, Krátoška, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Šaffer, Fadrný, Tomica.
Vsetín
Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, B. Ptáček, Němec, J. Polák, od 31. min. navíc M. Horák - Kucharczyk, Vak, Stantien - Kacíř, Ambruz, Streit - Kotásek, Vampola, Demel, od 21. min. navíc Vymazal, Korotvička, Dubec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků