Vlček šťastnou trefou v závěru zařídil výhru Olomouce

OLOMOUC

Fotbalisté Olomouce prchají ze suterénu prvoligové tabulky. Sigma porazila doma v dohrávce 17. kola staroměstský Synot 2:1, když zápas rozhodl v poslední minutě Vlček střelou z ostrého úhlu. Hanáci měli po celý zápas převahu, ale trápili se v koncovce. Přesto jsou po středečním vítězství už čtyři kola neporažení.

"Utkání nás tentokrát nezastihlo v optimální formě a navíc proti nám stál vynikající soupeř. O to je ale cennější, že to kluci zvládli," konstatoval olomoucký trenér Petr Uličný.

Tumova selhání

Synot začal s otevřením hledím a už v 6. minutě zahrozil Malárem. O čtyři minuty později pálil zase vedle Kowalík. To však už Sigma začínala nabírat obrátky. Ve 13. minutě Vlček uvolnil Tumu, ale ten branku netrefil. Stejně se mu vedlo i ve 26. minutě, kdy ho po parádní akci Reitera na malém vápně ideálně našel znovu Vlček. Třetí obrovskou šanci spálil Tuma těsně před přestávkou, kdy hlavou poslal vedle centr Černého. V samém závěru poločasu se pak dostali ke slovu i hosté, ale Kowalík ve vyložené pozici střelecky rovněž selhal.

Po přestávce přišel pro domácí šok. Z rychlého protiútoku Malár vysunul Medunu a ten přízemní střelou z pravé strany vsítil vedoucí gól. Sigma se však nenechala deprimovat, zvýšila úsilí a začala si vytvářet šance. Vedení hostů rychle zlikvidoval Tuma. Až svou pátou šanci přetavil hlavou v gól, tentokrát po Kováčově pasu.

Nasazení se vyplatilo

V 59. min. z dvaceti metrů napřáhl Vlček, ale jeho dělovka skončila na tyči. O tři minuty později Tumu vychytal Drobisz a za další minutu z přímého volného kopu střílel nad bránu Urbánek. Když se v 67. min. neujala ani střela Reitera, kterou Drobisz vytahoval na roh, Synot začal přebírat iniciativu. Zdálo se, že domácí ztratí další bod. V 90. minutě ale Vlček zacentroval k Drobiszově tyči a překvapený gólman Synotu si ho srazil do sítě.

"Prohrát gólem z 90. minuty, to moc mrzí. Vlček, který ho vstřelil, si ho ale zasloužil, neboť byl nejlepší na hřišti. Domácí do toho šli s obrovskou vervou a výhru si proto zasloužili," řekl po zápasu kouč Synotu Radek Rabušic.

Olomouc vs Synot 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 55. Tuma, 90. Vlček - 47. Meduna. Rozhodčí: Poledník - Ondo, Chytil. ŽK: Caha, Zbožínek, Hubník - Kostka, Malár, Slončík. Diváci: 5327.

Olomouc: Vaniak - Zbožínek, Hubník, Kučera, Caha (58. Rozehnal) - Vlček, Siegl (69. Špiláček), Kováč, J. Černý (56. Urbánek) - Tuma, Reiter.

Synot: Drobisz - Němčický, Kostka, Palinek, Abrahám - Malár, Šumulikovski (61. Slončík), Polách, Činčala - Meduna (85. Horváth), Kowalík (78. O. Voříšek).