Hlavní obsah
Průvod prezentující kroje všech Slováckých měst i vesniček začíná Foto: František Zemek

Strýcová juniorskou mistryní světa

Barbora Strýcová napodobila Hanu Mandlíkovou a Zdeňku Málkovou a stala se třetí českou tenisovou mistryní světa v juniorské dvouhře. Strýcovou vyhlásila světovou šampionkou Mezinárodní tenisová federace za rok 2002. V kategorii juniorů vyhrál Francouz Richard Gasquet.

Průvod prezentující kroje všech Slováckých měst i vesniček začíná Foto: František Zemek
Strýcová juniorskou mistryní světa

Šestnáctiletá plzeňská hráčka před rokem vyhrála jako první česká tenistka juniorku na Australian Open a na US Open skončila až ve finále. Minulý rok byla Strýcová nejlepší hráčkou juniorského okruhu a suverénně vévodila žebříčku ITF. V červenci navíc zvládla vítězně debut mezi ženami ve Fed Cupu, když v boji o záchranu s Kanadou vyhrála svůj zápas s Maureen Drakeovou.

Před Strýcovou se staly juniorskou světovou jedničkou ITF Hana Mandlíková v zahajovacím ročníku v roce 1978 a Zdeňka Málková v roce 1991. Kategorii juniorů vyhrál z českých rodáků pouze Ivan Lendl ve stejném roce jako Mandlíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků