Semifinále Poháru ČMFS už bez Pražanů

– PRAHA
Novinky, Ivo Urban

Po Bohemians, Spartě a Slavii skončil ve čtvrtfinále i poslední pražský zástupce Viktoria Žižkov. V domácím prostředí podlehla poměrně hladce Jablonci. Dvacet minut před koncem prohrávala už 0:4 a teprve dvě branky Pikla z přímých kopů v závěru zápasu snížily hrozivou výši žižkovské prohry.

Historická fotografie a nově provedená sgrafita na horním náměstí v roce 1936.

"Náš výkon byl nedůstojný a nebudu hledat žádné výmluvy," řekl zklamaný trenér Viktorie Vítězslav Lavička. Jablonec byl od začátku v útoku nebezpečnější, před žižkovskou brankou se prosazoval i díky chybám domácích zadáků.

Mohl se ujmout vedení už v úvodu, když Klimpl netrefil míč, Vodehnal však vystřelil vedle. O chvíli později Šenkeřík prošel nedůraznou obranou Viktorie a na dvakrát překonal brankáře Kučeru. Před poločasem pak znovu Šenkeřík využil chyby Buryána a jeho nedorozumění s Kučerou a snadno dal druhý gól.

Až po přestávce se zdálo, že domácí zvyšují tlak: Oravec z dobré pozice vystřelil vedle a Janouškův technický oblouček skončil na břevně. Vzápětí však žižkovské naděje na zvrat zmrazil třetím gólem Michálek a dvacet minut před koncem Vodehnal přidal čtvrtý gól.

"Dokázali jsme proměnit každé domácí zaváhání. Jen kdyby to tak bylo pokaždé," pochvaloval si jablonecký trenér Vlastimil Palička.

Viktoria Žižkov - FK Jablonec 2:4
Poločas: 0:2. Branky: 75. a 87. Pikl - 20. a 44. Šenkeřík, 59. Michálek, 70. Vodehnal. Rozhodčí: Hlaváč - Zlámal, Bouše. ŽK: Vít (Jablonec). Diváci: 620.