Hlavní obsah
Lidé na ostravském hlavním nádraží nyní procházejí pod zbrusu novým moderním kruhovým přístřeškem za 19 miliónů. Foto: PRÁVO - Denisa Telaříková

Loprais na Dakaru vážně havaroval a skončil

Šestinásobný vítěz Rallye Dakar Karel Loprais na 320. kilometru středeční sedmé etapy proslavené pouštní soutěže vážně havaroval a soutěž pro něj skončila. Posádka nebyla zraněna.

Lidé na ostravském hlavním nádraží nyní procházejí pod zbrusu novým moderním kruhovým přístřeškem za 19 miliónů. Foto: PRÁVO - Denisa Telaříková
Loprais na Dakaru vážně havaroval a skončil

Nehoda se odehrála v rámci speciální měřené zkoušky ve vysoké rychlosti poté, co kamionu po doskoku na duně upadlo pravé přední kolo a neovladatelný vůz se přetočil přes střechu. Tatra je zcela zdemolovaná a neschopná další jízdy. Pan Dakar, jak je Lopraisovi pro jeho úspěchy přezdíváno, tedy definitivně skončil.

Loprais byl v průběžném hodnocení rallye po šesti etapách na šestém místě se ztrátou necelých čtyřiceti minut na vedoucího Nizozemce De Rooye. Během svého krátkého působení na Dakaru stihl vyhrát pondělní pátou etapu.

KAREL LOPRAIS

Narozen 4. 3. 1949 v Ostravě, v současnosti žije ve Frenštátu p. Radhoštěm.

Rallye Dakar se letos zúčastnil již pošestnácté.

Za volantem kamionu Tatra se na start závodu poprvé postavil v roce 1986, v předposlední etapě však zapadl a byl diskvalifikován. Už o rok později ale dojel druhý za J. de Rooyem. V roce 1988 stanul poprvé na nejvyšším stupni, úspěch zopakoval celkem šestkrát, což se v historii rallye podařilo pouze motocyklistovi Peterhanselovi. V roce 1994 zvítězil suverénně v kategorii kamionů a navíc skončil na 6. místě v celkovém hodnocení.

Umístění K. Lopraise:

Zlato: 1988, 1994, 1995, 1998, 1999, 2001

Stříbro: 1987, 1996, 2000, 2002

Bronz: 1992

České barvy mezi kamióny nyní hájí Tomáš Tomeček s druhou tatrou a Martin Macík na liazu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků