Hlavní obsah

Lemieux si vydělal 66 tisíc dolarů za jeden gól

Český hokejista Martin Straka zaznamenal v pondělním utkání severoamerické NHL mezi Pittsburghem a Buffalem gól a asistenci a přispěl tak vítězství Penguins 5:2. Další branku Tučňáků vstřelil Milan Kraft po přihrávce Michala Sivka.

Lemieux si vydělal 66 tisíc dolarů za jeden gól

Mario Lemieux dal vítězný gól a připsal si tři asistence, Alexej Kovaljov skóroval dvakrát a na jeden gól nahrál. Lemieux dosáhl své branky přímo z buly, když nastřelil brusli obránce Buffala Alexeje Žitnika a od ní se puk odrazil mezi betony brankáře Miky Noronena.

Lemieux tímto gólem vydělal 66 tisíc dolarů, neboť pittsburský rozhlasový moderátor Mark Madden ve své odpolední show prohlásil, že pokud Lemieux někdy dá gól z buly, zaplatí nadaci Mario Lemieux Foundation zmíněnou částku. "Zkoušel jsem to léta, protože jsem měl dojem, že mi tam někdo dluží peníze." řekl Lemieux, "když jsem ten gól dnes vstřelil, díval jsem se nahoru do míst pro

 Komentátor zřejmě založí nadaci

Madden uvedl, že se Lemieux o gól ze vhazování neustále pokouší od té doby, co se před několika lety vrátil po překonání zdravotních potíží na led. "Řekl jsem do rozhlasu, že jsem konečně našel něco, v čem je nejlepší hokejista slabý. Ale zdá se, že se i v tomhle trochu zlepšil. Když tak uvažuji, v jaké jsem situaci, tak asi budu muset založit fond, myslím, že fanoušci ochotně přispějí," rozkládal komentátor.

Chris Gratton, který stál při inkriminovaném vhazování proti Lemieuxovi, prohlásil, že pro vstřelení branky z buly je třeba i značná dávka štěstí. "Hráči to pořád zkoušejí. I tak se takovou branku podaří vstřelit jen málokdy, většinou musí být puk nějak nešťastně tečován. Ale možná, že Lemieux viděl něco, co jsme my neviděli. Naši hráči na to nebyli připraveni, komentoval protihráč situaci. "Myslím, že v tom byla trocha Mariových kouzel," doplnil trenér Buffala Lindy Ruff.

Langova střela rozvlnila síť

Na kouzla vypadal také výkon Olafa Kölziga v brance Washingtonu - hráči Tampy Bay na něj vyslali 40 střel, žádná však neprošla do sítě, a tak se Capitals radovali z vítězství 3:0. Jeden z jejich gólů vstřelil český útočník Robert Lang. "Lightning jsou týmem, který opravdu hodně střílí," řekl Kölzig, který si připsal 28. nulu v kariéře. "Mnoho střel jde samozřejmě z dálky, ale měli i několik nepříjemných brejků. Myslím, že celý náš tým dnes podal skvělý výkon."

Třemi brankami a jednou asistencí přispěl Alexander Mogilnyj k vítězství Toronta nad Atlantou 5:1. "Cítím se teď zcela zdravý a v pohodě," řekl ruský útočník, který bodoval ve čtyřech zápasech za sebou, v nichž nashromáždil čtyři góly a pět asistencí. Pochvaloval si, že spoluhráči mu hodně přihrávají. "O třetím gólu jsem vůbec nepřemýšlel, ale když se naskytla příležitost, měl jsem samozřejmě radost, že se mi podařilo ho vstřelit," zakončil Mogilnyj.

Josephova zásluha

Curtis Joseph pochytal v brance Detroitu všech 33 střel Columbusu a byl hlavním strůjcem vítězství 1:0. Josephův brankářský protějšek Marc Denis měl 27 zákroků a pustil za svá záda pouze tečovaný puk z hole Chrise Drapera necelých pět minut před koncem. "S tímhle týmem nejde hrát na 0:0. Jsou velmi talentovaní a porazili nás, přestože jsme hráli přesně tak, jak jsme potřebovali," uvedl Denis na adresu obhájců Stanleyova poháru.

Statistika

Florida - Nashville 2:3 v prodl.

0:1, 1:1, 1:0 - 0:1

Branky: 27. Mezei (Bednář), 53. Huselius - 4. Hall, 34. Gilchrist, 61. Legwand

Střely: 30:26

Diváci: 13.344

 

St. Louis - Los Angeles 5:0

0:0, 1:0, 4:0

Branky: 42. a 52. Stillman (na první Čajánek), 32. Mellanby, 51. Demitra, 59. Tkachuk

Střely: 28:30

Diváci: 19.993

 

Minnesota - Calgary 2:3

0:1, 1:2, 1:0

Branky: 26. Park, 55. Gáborík - 18. Iginla, 32. Sloan, 33. Berube

Střely: 19:28

Diváci: 18.568

 

Colorado - Vancouver 5:3

2:0, 3:1, 0:2

Branky: 20. a 28. Blake, 5. Morris, 36. Hejduk, 39. McAmmond (Vrbata) - 38. H. Sedin, 41. Letowski, 58. Näslund

Střely: 37:36

Diváci: 18.007

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků