Hlavní obsah
Interiér prodejny s i gastronomickými produkty je díky dřevu i zvolené dekoraci velmi útulný. Foto: Miroslav Sova

Hadamczik chce do Sparty Američany a Kanaďany

Hokejová Sparta chce za rok hrát na Spengler Cupu v Davosu podstatně důstojnější roli než letos. I proto se její kormidelník Alois Hadamczik nechal slyšet, že chce maximálně využít propozic turnaje, jež mu umožňují vypůjčit si až pět posil. Po nových tvářích se nebude rozhlížet mezi domácími mantinely, ale sáhne po Američanech a Kanaďanech.

Interiér prodejny s i gastronomickými produkty je díky dřevu i zvolené dekoraci velmi útulný. Foto: Miroslav Sova
Hadamczik chce do Sparty Američany a Kanaďany

"Nemůžeme se vymlouvat, že jsme dva zápasy hráli lépe a přesto jsme je prohráli. Utkání se hrají na góly, ne na umělecký dojem," dal Hadamczik najevo svou nespokojenost. Pokud prý Sparta dostane pozvánku i na příští turnaj, nebude to rozhodně brát jen jako zpestření přípravy na ligu. Spengler Cup totiž považuje za velmi prestižní záležitost a už dříve ho přirovnal k mistrovství světa.

O atmosféru se nebojí

Všichni soupeři podle jeho slov letos stoprocentně využili pravidla o půjčování posil, zatímco Sparta získala jen Jaroslava Hlinku. Hadamczik si ale nedělá iluze, že by mu extraligoví soupeři někoho půjčili, proto se chce podívat do zahraničí. "Z devadesáti procent by mělo jít o hráče, kteří znají evropské ligy, kteří vezmou turnaj se zodpovědností a zároveň budou chtít prezentovat své jméno. Upřednostňoval bych Kanaďany a Američany," řekl Hadamczik. Zámořští hokejisté podle něj vědí, že jde o jedinečnou možnost ukázat se na evropském poli. Posily by měly přinést Spartě větší důraz a nasazení. Že by to v týmu dělalo špatnou atmosféru, se trenér nebojí. "Hráči nejsou bábovky. Majitel může přivést kohokoli. Každý se má starat o svojí smlouvu, ne o to s kým hraje," prohlásil trenér.

I přes čtyři porážky a poslední místo na turnaji si Hadamczik myslí, že Sparta hrála na hranici svých současných možností. Její výkony podle trenéra poznamenalo to, že dvě velké opory - Kratěna a Broš - nebyly zcela fit. "Ukazuje se však, že technický hokej na krásu a spoustu přihrávek je neúčelný. Je třeba spojit důraz s kombinací a jednoduchostí," uzavřel trenér své hodnocení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků