Finále challengeru v Prostějově bude hrát Štěpánek s Puertou

PROSTĚJOV

Pro českého tenistu Radka Štěpánka se závěr challengeru Živnobanka Czech Open nese v argentinských barvách. V sobotu si v semifinále poradil ve dvou setech (6:3 a 6:4) s Josem Acasusem a v zítřejším finále narazí na dalšího Argentince Mariana Puertu. Ten v semifinále zdolal Hermese Gamonala z Chile 6:4, 7:5.

Vítězka kategori Žačky B - Eva Hourová

Turnaj v Prostějově je dotován 125 000 dolary.

Štěpánek (2-ČR) - Acasuso (3-Arg.) 6:3, 6:4.

Acasuso v duelu se Štěpánkem začal rozpačitě, při svém podání se dopustil dokonce tří dvojchyb. "Takový dárek jsme bral všemi deseti. Získal jsem brejk a hrálo se mi hned lépe," uvedl po zápase Štěpánek. Za celé utkání se Acasuso dopustil dvanácti dvojchyb a své podání ztratil vždy v rozhodujících momentech. Podruhé Acasuso klopýtl při svém servisu v závěru prvního setu, kdy znovu nabídl Štěpánkovi třemi dvojchybami cenný brejk.

Naopak Štěpánek svůj výkon prokládal přímými body z podání. Tato zbraň mu nejvíce pomohla v krizových okamžicích druhého setu, kdy za stavu 3:2 musel tvrdě bojovat, aby nepustil soupeře do brejku. Nebezpečí se podařilo Štěpánkovi odvrátit, v závěru setu pak Acasuso při svém podání neuhrál jediný míček a Štěpánek po jedenasedmdesáti minutách proměnil mečbol.

"Soupeř mě ničím nepřekvapil. Hráli jsme spolu v Prostějově před rokem ve čtvrtfinále, kde Acasuso vyhrál. V koncovkách obou setů jsem dělal méně chyb, což vedlo k vítězství," řekl Štěpánek.

Třetí nasazený hráč turnaje už prý neměl v semifinále dostatek sil. "Jsem už dost unavený, zápasová šňůra byla dlouhá. Štěpánek hrál velmi dobře a pro mě bylo obtížné na něj vymyslet účinnou taktiku," poznamenal po zápase neúspěšný semifinalista.

Puerta (7-Arg.) - Gamonal (Chile) 6:4, 7:5

V tuhé bitvě druhého semifinále získal Puerta první sadu až po 45 minutách. Hned v úvodu druhého setu ztratil Argentinec servis, klopýtnutí ale napravil a vedl 3:1 a 5:3. Houževnatý Gamonal se dvakrát vzchopil a vyrovnal, dokonce odvrátil mečbol a dotáhl skóre na 5:5. Zvrátit zápas se mu ale nepodařilo.

Finále je na programu v neděli od 11 hodin.

Čtyřhru vyhrál český pár

Jaroslav Levinský s Davidem Škochem slavili v Prostějově vítězství ve čtyřhře. Ve finále český pár snadno zdolal španělsko-argentinskou dvojici Ruben Ramirez Hidalgo, Sergio Roitman 6:2, 6:2.

Za prvenství v deblové soutěži si připsali na konto 7750 eur a devadesát bodů do žebříčku ATP.