Hlavní obsah
Zahájení výletu v Hornickém muzeu Landek Parku. Cíl hora Prašivá v Beskydech. Foto: Josef Zajíc

Duel hvězd: Málkova nula přišla včas

Nešťastný zákrok v pátém finále, ani pět inkasovaných gólů v šestém nerozhodilo slávistického brankáře Romana Málka v rozhodujícím utkání sezóny. Vychytal druhou nulu v sérii a postavil základ slávistického triumfu.

Zahájení výletu v Hornickém muzeu Landek Parku. Cíl hora Prašivá v Beskydech. Foto: Josef Zajíc
Duel hvězd: Málkova nula přišla včas

Pardubickou taktiku pocuchat mu nervy pražský gólman v první třetině ustál, byť se Východočeši objevili v jeho bezprostřední blízkosti hned několikrát. Říhovi svěřenci se snažili pálit z každé pozice, ale Málek si dvakrát poradil proti Petru Sýkorovi a překazil i sólo Koláře.

Slavia vycházela z obrany a v druhé části povolila Pardubickým pouze pět střel na branku a žádnou gólovou šanci. Obránci hráli důsledně, a když už Kadlec vyrobil chybu, vzápětí ji sám napravil a sklidil Málkovu pochvalu.

Svoboda držel domácí naděje

Adam Svoboda se v úvodu protáhl jen při střele Dlouhého, kterou dostal nad branku horním koncem hokejky a pak až za dlouhé minuty při dalekonosném pokusu Hejdy. Pak ale převzala otěže Slavia a třebaže se domácí gólman ještě vytáhl při průnicích Dudy a Hrušky, proti milimetrově přesné střele Supa šanci neměl.

Skvěle se oba adepti reprezentačního dresu na MS předvedli ve třetí části. Svoboda udržel naděje domácích na zvrat při gólovce Hrušky, Málek ovšem pohlídal vedení Pražanů, když fantasticky vymrštil lapačku do směru Lubinovy rány. I proto nakonec mohl radostí vyhazovat výstroj do vzduchu slávista.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků