Český tenisový pár čeká boj o finále

ČTK, Viktor Nosek

PERTH

Tenistům Daniele Bedáňové a Jiřímu Novákovi se podařilo na Hopmanově poháru v Perthu podruhé zvítězit a ve čtvrtek budou hrát s Australany o finále! Na Nový rok jim přitom s Itálií stačila i prohra 1:2, český pár ale v mixu rozhodující bod suverénně získal.

Výhra se však rodila velmi komplikovaně. Bedáňová nezopakovala skvělé vystoupení proti Slovence Hantuchové a prohrála s Farinaovou-Eliaovou ve třech setech. Češka sice dokázala vyrovnat vedení soupeřky, když vyhrála druhý set 6:2, rozhodující dějství však posléze stejným poměrem ztratila.

V hale Burswood Dome se pak rozpoutala dlouhá bitva mužů. Sanguinetti hrál skvěle, bojoval o každý míč a sebral Novákovi první set v dramatickém tie-breaku 12:10, když předtím odvrátil šest setbolů. V dalších dvou setech byl vždy blízko vítězství, v tom třetím srovnal vedení českého tenisty 5:2, ale Novák v závěru dominoval a vyhrál 6:7, 7:5 a 7:5. Italové pak byli již bez šancí na finále a mix prohráli jednoznačně dvakrát 3:6, když utkání skončilo až čtyři minuty po půlnoci australského času.

Hewitt zesměšnil Hrbatého

Naši zítřejší soupeři jsou ve skvělé formě a ve skupině B hladce 3:0 prohráli Slovensko. Světová jednička Hewitt deklasoval Hrbatého 6:2, 6:0 a Moliková poprvé porazila hráčku z první světové desítky Hantuchovou. „To vítězství mě samozřejmě moc těší, toužila jsem po něm celou sezónu. Ale větší radost mám z toho, že daří našemu týmu,“ radovala se Moliková. Smál se i Hewitt: „Vedeme si dobře, ne?“

HOPMAN CUP

SKUPINA A:

USA vs Španělsko 3:0 (S. Williamsová - Ruanová-Pascualová 6:3, 6:3, Blake - Robredo 6:3, 6:0, Blake, S. Williamsová - Robredo, Ruanová-Pascualová 6:1, 6:4).

SKUPINA B:

Austrálie vs Slovensko 3:0 (Moliková - Hantuchová 6:4, 6:2, Hewitt - Hrbatý 6:2, 6:0, Moliková, Hewitt - Hantuchová, Hrbatý 7:6 /2/, 7:6 /5/), ČR vs Itálie 2:1 (Bedáňová - Farinaová-Eliaová 4:6, 6:2, 2:6, Novák - Sanguinetti 6:7 /10/, 7:5, 7:5, Novák, Bedáňová - Sanguinetti, Farinaová-Eliaová 6:3, 6:3).

Podruhé vyhráli ve skupině A i Američané, když zdolali obhájce celkového prvenství ze Španělska.