Bayern míří po zaváhání Dortmundu k titulu

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvýšili ve 24. kole Bundesligy svůj náskok v čele tabulky už na 13 bodů a kráčí nezadržitelně za osmnáctým mistrovským titulem. Bayern uštědřil tříbrankovou porážku trápícímu se vicemistrovi z Leverkusenu. Přinášíme výsledky evropských fotbalových soutěží.

Zatímco fotbalisté Bayernu zvítězili, obhájce titulu Dortmund prohrál 0:1 v Mönchengladbachu, kde si odbyl úspěšnou premiéru nový kouč Ewald Lienen. Na druhém místě v tabulce zůstal Dortmund jen díky tomu, že Stuttgart nedokázal doma zvítězit nad Hamburkem a po remíze 1:1 pouze bodově srovnal s úřadujícím šampionem krok.

NĚMECKO - 24. kolo

Kouči Bayernu Ottmaru Hitzfeldovi však zkalilo radost z výhry zranění německého reprezentanta Ballacka. Klíčový záložník si přetrhl vazy v levém kotníku, dostane na dva týdny sádru a měl by být mimo hru až šest neděl.

Výsledky: Mönchengladbach-Dortmund 1:0 (63. Forssell), Schalke-Bielefeld 1:1 (89. Vermant - 57. vl. Waldoch), Stuttgart-Hamburk 1:1 (19. Kurányi - 43. Mahdavíkia), Hertha Berlín-Mnichov 1860 6:0 (7. z pen. a 35. Marcelinho, 26. a 54. Preetz, 62. Luizao z pen., 79. vl. Jentzsch), Bayern Mnichov-Leverkusen 3:0 (22. a 76. Elber, 2. Pizarro), Wolfsburg-Chotěbuz 3:2 (6. Marič, 29. Präger, 62. Ponte - 7. Rink, 16. Reghecampf z pen.), Brémy-Bochum 2:0 (52. Ailton, 56. Banovič), Hannover-Rostock 3:1 (41. Bobic, 45. Idrissou, 66. Konstantinidis - 40. Meggle), Kaiserslautern-Norimberk 5:0 (19. Lokvenc, 25. Klose z pen., 62. Dominguez, 64. Timm, 88. Bjelica).

ANGLIE - Anglický pohár

Londýnské čtvrfinálové derby mezi Arsenalem a Chelsea nemělo vítěze, takže zápas se bude hrát znovu. K postupu měl blíž momentálně nejlepší tým anglické ligy, který vedl od konce první půle 2:1 gólem Henryho, jenž předtím neproměnil penaltu. Hostům se však povedlo sedm minut před koncem vyrovnat. Leeds překvapivě prohrál s druholigovým Sheffieldem, které favorizovaného soupeře vyřadil v této sezoně už z Ligového poháru.

Výsledky - čtvrtfinále: Sheffield-Leeds1:0 (78. Kabba) , Arsenal-Chelsea 2:2 (36. Jeffers, 45. Henry - 3. Terry, 83. Lampard), Watford-Burnley 2:0 (74. Smith, 80. Glass), Southampton-Wolverhampton 2:0 (56. Mardsen, 81. vl. Butler).

ITÁLIE - 24. kolo

Vedoucí Juventus vyhrál v Udine, i když se na úspěch hodně nadřel. Téměř půlhodinovou výhodu početní převahy poté, co byl vyloučen Pinzi, zužitkoval až v závěru zápasu Francouz Trezeguet. Inter Milán porazil Boloňu 2:1a postaral se o to především Uruguayec Recoba, který dal oba góly.

Římské derby se dlouho vyvíjelo lépe ve prospěch Lazia, které dostal už v osmé minutě do vedení Stankovič. Pojistit vedení ale Lazio už nedokázalo, naopak AS si v závěru vynutil tlak a vyrovnal.

Výsledky: AS Řím-Lazio Řím 1:1 (88. Cassano - 8. Stankovič), Boloňa-Inter Milán 1:2 (23. Cruz - 9. a 84. Recoba), Bergamo-Parma 0:0, Como-Brescia 1:1 (53. Pecchia - 54. Toni), Empoli-Piacenza 3:1 (55. Grella, 67. Tavano, 80. Borriello - 89. Hubner), Modena-Perugia 1:1 (13. Colucci - 33. Vryzas), AC Turín-Reggina 1:0 (8. Ferrante z pen.), Udine-Juventus Turín 0:1 (84. Trezeguet), AC Milán-Chievo 0:0.

ŠPANĚLSKO - 25. kolo

Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli Santander 4:1 a upevnili si vedení v tabulce. Skóre zápasu otevřel z penalty Portugalec Figo, druhý gól přidal dvě minuty před koncem poločasu Zidane. Po změně stran sice Santander snížil gólem Naftiho, ale na víc už se nezmohl. Naopak inkasoval z kopačky Portilla. Vítězství "Bílého baletu" pak stvrdil čtvrtou brankou Guti.

Kuriózní zápas sehrála na Nou Campu Barcelona s Valladolidem. Domácí dostal do vedení vlastním gólem Gomez a po změně stran si míč do vlastní sítě srazil brankář Bonano.

Výsledky: Real Madrid-Santander 4:1 (13. Figo z pen., 43. Zidane, 77. Portillo, 87. Guti - 48. Nafti), La Coruňa-Villarreal 2:1 (31. z pen. Tristan, 39. Victor - 11. Jorge Lopez z pen.), Barcelona-Valladolid 1:1 (30. vl. Gomez - 47. vl. Bonano), Huelva-Espaňol 0:0, FC Sevilla-Pamplona 2:0 (18. Antonito, 36. Reyes z pen.), Vallecano-Vigo 1:0 (86. De Quintana), Mallorca-Betis Sevilla 2:1 (2. Pandiani z pen., 50. Lozano - 21. Fernando), Málaga-Bilbao 3:0 (76. a 84. Manu, 23. Dely Valdes), San Sebastian-Alavés 3:1 (17. Kovačevič, 38. Nihat, 43. Karpin - 84. Navarro z pen.).