Hlavní obsah
Pavel Eybert Foto: Profimedia.cz

Pavel Eybert

Eybert je vytrvalec jak na poli profesním, tak politickém. Sedmnáct let učil na základní škole v Chýnově, kde si od roku 1990 drží i starostovské křeslo. V Senátu zasedal po tři volební období až do roku 2016, kdy již na post nekandidoval. Od téhož roku působí jako zastupitel Jihočeského kraje za ODS.

Pavel Eybert Foto: Profimedia.cz
Pavel Eybert

Pavel Eybert se narodil 20. září 1949 v Kolíně, vystudoval SPŠ strojní a pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích. V současnosti žije v Chýnově, kde na tamní základní škole učil sedmnáct let matematiku a základy techniky.

Do politiky se zapojil na přelomu osmdesátých a devadesátých let jako člen Občanského fóra. Při jeho dělení se potom stal členem ODS. V roce 1990 byl zvolen do zastupitelstva a rady Chýnova, který od té doby jako starosta řídil až do roku 2018.

V roce 1996 byl poprvé zvolen do Senátu a mandát na Táborsku obhájil i v následujících třech volbách. V horní komoře mu patřil post místopředsedy výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí.

V roce 2016 se rozhodl na post senátora již nekandidovat. V krajských volbách v roce 2016 byl za ODS zvolen zastupitelem Jihočeského kraje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků