Hlavní obsah
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo

DOKUMENT: Otevřený dopis vedení ÚOOZ ministru vnitra Chovancovi

Publikujeme otevřený dopis všech vedoucích odborů a expozitur Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování ministru Milanu Chovancovi.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo
DOKUMENT: Otevřený dopis vedení ÚOOZ ministru vnitra Chovancovi

Vážený pane ministře,

my, vedoucí odborů a expozitur Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování, již nemůžeme mlčet k chystaným záměrům vedení Policie ČR, které mají vést k zásadním organizačním změnám uvnitř policie. Dnes v odpoledních hodinách jsme se zúčastnili jednání s vedením policejního prezidia, kde nám konečně byla tato vize představena.

Vedení Policie ČR nás v žádném případě nepřesvědčilo o připravenosti veškerých chystaných změn. Nebylo nám schopno zodpovědět konkrétní dotazy týkající se základního chodu nového policejního útvaru vznikajícího od 1. července 2016. Na veškeré naše dotazy jsme dostali pouze jedinou stále opakující se odpověď, že vše bude řešit jakýsi blíže nespecifikovaný přípravný výbor.

Jediná konkrétní věc, kterou jsme se dozvěděli z úst policejního prezidenta, bylo konstatování, že k 1. červenci 2016 ke změně dojde a pro policisty obou útvarů je připraven motivační program v podobě zvýšení platů. Toto zvýšení doplnil slovy, že bude následovat, pokud k této změně dojde, „jako že k ní dojde”.

Přímo na místě z naší strany zaznělo vyslovení nedůvěry vedení policejního prezidia a někteří z nás, včetně samotného ředitele útvaru plk. Šlachty a jeho 1. náměstka, oznámili policejnímu prezidentovi, že na tomto projektu se odmítají podílet a předloží žádost o uvolnění ze služebního poměru.

Překotná rychlost, nepřipravenost, absence jakékoliv analýzy dopadů na trestní řízení nás vede k jednoznačnému závěru. Za těchto okolností musíme konstatovat, že nedůvěřujeme celému tomuto konceptu a nedůvěřujeme vedení Policie ČR, že tyto záměry jsou vedeny čistě snahou o zlepšení a zkvalitnění práce na poli boje s organizovaným zločinem. Za stávající situace jsme přesvědčeni, že tímto krokem budou zásadně ovlivněna probíhající trestní řízení.

Žádáme Vás, pane ministře, abyste pozastavil tuto nelogickou a práci ohrožující organizační změnu. Zveme Vás na náš útvar k diskusi na toto téma a jsme připraveni Vám předložit věcné argumenty proti stávajícímu návrhu a alternativní způsoby řešení boje s organizovaným zločinem. Nebráníme se změnám, bráníme se znásilňování.

Praha 9. června 2016

plk. Mgr. Fiala Luboš plk. Ing. Foglar Marek plk. Mgr. Žebro Martin plk. Ing. Vopršal Petr plk. Ing. Dreksler Jiří plk. Mgr. KwasniakováVen plk. Mgr. Pele Jaroši plk. Mgr. Ráž Jiří plk. Mgr. Plíva Roman plk. Mgr. Hanták Pavel plk. Mgr. Kudrle David plk. Mgr. Kincl Michal plk. Mgr. Janás Jan plk. Mgr. Jirásek Roman plk. Mgr. Ohnoutka RÍQ plk. Mgr. Komárek Jiří plk. Mgr. Nezbeda Radek

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků