Hlavní obsah
 

Vedra skončí, přijde razantní ochlazení

Ve druhé polovině týdne si ještě užijeme slunečné počasí s letními teplotami, ale se začátkem nového školního roku by mělo dorazit výrazné ochlazení doprovázené četnými srážkami. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Vedra skončí, přijde razantní ochlazení

Ve čtvrtek bude přes naše území přecházet slabá studená fronta. Před jejím příchodem se dočkáme jasného či polojasného nebe a teplot, které v Čechách vystoupají na 26 až 30 a na Moravě a ve Slezsku na 28 až 32 stupňů Celsia. S příchodem fronty se od západu začne zatahovat a přidá se déšť či přeháňky, na východě i bouřky.

V pátek bude zpočátku dne oblačno s deštěm či přeháňkami. V průběhu dne se od západu dočkáme protrhávání oblačnosti. Ráno teploty klesnou na 19 až 15 stupňů, odpoledne vystoupají na 24 až 28 stupňů,“ uvedla Honsová.

V sobotu by již mělo převládat jasno až polojasno s ojedinělými přeháňkami či bouřkami. Ráno teploty klesnou na 18 až 14 stupňů, odpolední se dostanou na 28 až 32 stupňů.

Velmi podobně bude i v neděli 1. září, kdy začíná meteorologický podzim. Místo pošmourného podzimního počasí se ale dočkáme minima oblačnosti a tropických teplot v intervalu 28 až 32 stupňů. Velmi teplé bude i ráno, kdy budou teploty klesat na 19 až 15 stupňů. Jak Honsová připomněla, naposledy jsme zažili tropický úvod září v roce 2015.

Příchod výrazného ochlazení modely prozatím očekávají v pondělí, kdy by se měla naplno projevit další studená fronta. V Čechách se ráno teploty dostanou na 16 až 12, zatímco na východě republiky se ještě udrží mezi 19 až 15 stupni. Podobné rozdíly očekávají meteorologové i přes den. V Čechách se teploty dostanou na 20 až 24, na Moravě a ve Slezsku na 26 až 30, neboť velká oblačnost se srážkami se na východ dostane až v průběhu dne.

V úterý již bude na celém území zataženo s deštěm či přeháňkami, ranními teplotami mezi 15 a 11 stupni a odpoledními maximy v rozmezí 20 až 24 stupňů.

Ještě chladněji by mělo být ve středu, kdy se ránu rtuť zastaví mezi 12 a 8 stupni a přes den se při zatažené obloze dostane maximálně na 14 až 18 stupňů. Ochlazení pocitově umocní i čerstvý vítr.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků