Hlavní obsah
 

Zaprší a pak se výrazně ochladí

Počasí tento týden přinese dešťové srážky i výraznější ochlazení. Po odeznění pondělního silného větru přijde studená fronta, která přinese srážky, po ní k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu. Rána budou s četnými přízemními mrazíky, upozornila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Zaprší a pak se výrazně ochladí

V úterý ráno teploty v minimech dosáhnou 11 až 7 stupňů. Zpočátku dne bude jasno nebo polojasno, ale odpoledne přijde studená fronta, od západu začne přibývat oblačnosti s dešťovými přeháňkami. „Mohou se vytvářet bouřkové výboje,“ upozornila Honsová. Teploty přes den vystoupí na 19 až 23 stupňů, ale například na Karlovarsku nebo na Ústecku zůstanou jen kolem 17.

Ve středu nás plně bude ovlivňovat studená fronta. Bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami. Až k večeru budou srážky postupně od západu ubývat a oblačnost ustupovat na polojasno. Díky velké oblačnosti bude relativně příjemné ráno s teplotami mezi 15 až 11 stupni. Denní maxima už ale půjdou dolů. V Čechách vystoupí jen na 12 až 16, na Moravě ještě na 16 až 20.

„Ve čtvrtek k nám pronikne studený vzduch od severozápadu. Bude to nejchladnější den z celého týdne,“ uvedla Honsová. Měla by převládat proměnlivá, převážně ale malá oblačnost, ojediněle s přeháňkami, které budou v polohách nad 1200 metrů sněhové. Ráno se v Čechách ochladí na 5 až 1 stupeň, četné budou přízemní mrazíky. Na Moravě bude po ránu mezi 7 až 3 stupni. Odpoledne pak teploty na celém území nepřesáhnou rozmezí 9 až 13 stupňů.

V pátek k nám bude proudit vzduch od západu. Bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ráno bude velmi studené. Modely ukazují rozmezí 5 až 1 stupeň, při utišení větru kolem nuly. Přes den teploty vystoupí na 11 až 15.

O víkendu bude polojasno až oblačno. V nižších polohách ojediněle s přeháňkami, na horách se vyskytnou místy. Ráno se ochladí na 6 až 2 stupně. Odpolední teploty vystoupí v sobotu na 12 až 16 stupňů, v neděli na 13 až 17.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků