Hlavní obsah
Zvířata větří jaro. Foto: Profimedia.cz

Pravá zima se nevrátí, bude více pršet

Na většině území ČR se už bílá zima pravděpodobně neukáže. Únor bude spíše teplý, čtyři týdny se čekají teploty na horní hranici běžných hodnot pro toto období a v závěru dokonce nad hranicí.

Zvířata větří jaro. Foto: Profimedia.cz
Pravá zima se nevrátí, bude více pršet

Pršet by mělo trochu více než v lednu. Nejvíce v prvním týdnu a pak bude srážek postupně ubývat. Celkově bude množství srážek během čtyř týdnů normální.

V neděli se čeká polojasno až oblačno, nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. I v 1000 metrech na horách bude kolem 3 °C.

V pondělí má být většinou zataženo s deštěm, nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. V úterý se očekává velmi podobné počasí s nejvyššími denními teplotami 4 až 8 °C.

Ve středu se přechodně ochladí a může i sněžit. Nejnižší noční teploty budou +2 až -2 °C. Nejvyšší denní 1 až 5 °C. Také ve čtvrtek hrozí místy sněhové přeháňky, nejnižší noční teploty budou 0 až -4 °C. nejvyšší denní 1 až 5 °C.

Na víkend se má opět oteplovat. Převážně polojasné počasí přinese noční teploty 0 až -5 °C, nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C, ale v Čechách při slunečním svitu až 9 °C.

Anketa
Měla by ČR více bojovat proti oteplování a suchu?
Ano
80.5 %
Ne
19.5 %
Celkem hlasovalo 10213 čtenářů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků