Hlavní obsah

Po tropech se citelně ochladí. Pršet příliš nebude

Nezvykle teplé počasí bude v Česku panovat nejen o víkendu, ale také během nadcházejícího týdne. Zkraje srpna ale přijde ochlazení, které z průměrných letních teplot přejde až do lehce podprůměrných. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.

Po tropech se citelně ochladí. Pršet příliš nebude

„Období příštích čtyř týdnů jako celek očekáváme teplotně mírně nadprůměrné, srážkově podprůměrné,“ uvedli meteorologové.

Podle nich budou první dva týdny předpovědi (22.7.-4.8.) teplotně nadprůměrné. „Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme kolem 29 °C,“ stojí ve výhledu.

„Třetí a čtvrtý týden předpovědi (5.8.-18.8.) očekáváme teplotně průměrné, týdenní průměry nejvyšších denních teplot by se měly pohybovat kolem 24 °C,“ konstatovali meteorologové s tím, že přelom třetího a čtvrtého týdne může být ve sledovaném období i mírně podprůměrný.

Aktuální počasí na Windy.com

Srážky budou průměrné

Příjemné letní teploty by neměla pokazit ani přemíra deště. „Srážkově očekáváme první dva týdny předpovědi podprůměrné, třetí a čtvrtý týden průměrné,“ stojí ve výhledu

„Srážky se budou často vyskytovat v přeháňkách a bouřkách, takže lze očekávat jejich velké místní rozdíly. Předpokládáme tak další postupné zhoršování parametrů sucha,“ uzavřeli meteorologové.

Průměrná teplota na území České republiky od 22. července do 18. srpna v letech 1981 až 2010 byla 18,7 °C, průměrný úhrn srážek dosáhl 72 milimetrů. Průměrné hodnoty platí pro celou ČR do nadmořské výšky 600 metrů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků