Hlavní obsah
 

O víkendu přijdou prudké bouřky, varovali meteorologové

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek varoval před velmi silnými bouřkami, které se budou na celém území republiky vyskytovat o víkendu. Do pátečního večera zůstává v platnosti výstraha před vysokými teplotami.

 
O víkendu přijdou prudké bouřky, varovali meteorologové

„V sobotu a v neděli se budou na našem území vyskytovat bouřky ojediněle doprovázené přívalovými srážkami, kroupami a silnými nárazy větru,“ upozornili meteorologové.

Na jihovýchodě území se první bouřky objeví už v sobotu ráno a postupně se jejich výskyt rozšíří na celé území.

Výstraha ČHMÚ před předpokládanými bouřkami.

Foto: Martin Havelka, Novinky

„Ve druhé polovině noci na neděli bude bouřková činnost přechodně slábnout, ale během nedělního dopoledne se znovu obnoví a bude trvat až do noci na pondělí,“ upozornil ČHMÚ s tím, že nejintenzivnější by bouřky měly být v sobotu na jihozápadě republiky.

S bouřkami označenými jako velmi silné se mohou lidé setkat v Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji a na Vysočině. Na zbytku území se bude jednat o silné bouřky.

Velmi silné bouřky mohou být doprovázeny přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 milimetrů a nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině, v silných bouřkách mohou srážkové úhrny šplhat ke 40 milimetrům a poryvy větru mohou dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.

Bouřka v Nymburku (11. srpna 2017)

Foto: Radek Plavecký, Právo

Až do pátečního večera zůstává v platnosti varování před vysokými teplotami. Odpolední teploty se na většině území s výjimkou severovýchodu dostanou nad 31 stupňů, na západě Čech místy i nad 34 stupňů.

Až do odvolání platí na celém území rovněž smogová situace kvůli vysokým koncentracím troposférického ozonu.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků