Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Na Moravu udeřily letní teploty, naměřili skoro 27 stupňů

V Česku ve čtvrtek opět padaly teplotní rekordy. Nezvykle teplé počasí panovalo zejména na severu Moravy a ve Slezsku, kde bylo místy přes 26 stupňů Celsia. Vůbec nejvyšší teplotu dnes meteorologové naměřili v Ropici na Frýdecko-Místecku, a to 26,9 stupně.

Ilustrační foto Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
Na Moravu udeřily letní teploty, naměřili skoro 27 stupňů

Na třech stanicích měřících alespoň 100 let bylo ve čtvrtek stanoveno nové teplotní maximum pro 24. říjen. Na dotaz to uvedl meteorolog Miloš Dvořák z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nad 26 stupňů vystoupala teplota kromě Ropice také v Karviné, kde bylo 26,5 stupně. V Mošnově na Novojičínsku naměřili 26,2 stupně Celsia a jen o jednu desetinu stupně méně bylo v Mořkově na Novojičínsku.

Teplotní rekordy pro 24. říjen padly zhruba na 40 procentech stanic, které měří teplotu alespoň 30 let. Takových je v sítí ČHMÚ kolem 150.

Nová maxima pro dnešní den zaznamenala i trojice stanic s více než stoletou historií měření. V Opavě, kde teplotu měří už 140 let, dnes bylo 25,1 stupně. V Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku má nové maximum pro 24. říjen hodnotu 24,8 stupně Celsia. A v Přerově naměřili nový rekord 24,6 stupně.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků