Hlavní obsah
 

Na Česko sedne nízká oblačnost

Závěr týdne nabídne na druhou polovinu listopadu poměrně vysoké teploty, ale rovněž převládající nízkou inverzní oblačnost a četné ranní mlhy. Odpolední maxima se budou pohybovat kolem 10 stupňů, ale za slunečními paprsky bude lepší se vydat do hor. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Na Česko sedne nízká oblačnost

Ve čtvrtek bude převážně zataženo, na východě republiky s deštěm či přeháňkami. Ráno se budou objevovat mlhy a odpoledne se můžeme dočkat i protrhávání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 8 až 12 stupňů, chladněji bude za západě republiky, kdy bude pouze kolem 6 stupňů.

V pátek se dočkáme zatažené oblohy, kterou ojediněle doplní přeháňky a ranní mlhy. V průběhu dne bude oblačnosti ubývat a v Čechách  bude odpoledne místy i polojasno. Ráno teploty klesnou na 9 až 5 stupňů, přes den vystoupají na 6 až 10, v Polabí až 13 stupňů. Na Českomoravské vrchovině a na horách bude vanout čerstvý vítr s rychlostí kolem 55 kilometrů v hodině.

V sobotu bude převážně zataženo s nízkou inverzní oblačností a mlhami. Ráno teploty klesnou na 7 až 3, při zmenšené oblačnosti na 1 stupeň. Odpolední maxima se budou pohybovat od 6 do 10 stupňů,” doplnila Honsová, podle níž se při protrhání oblačnosti dostanou teploty opět až k 13 stupňům. Čerstvý vítr může mít na Českomoravské vrchovině a na horách rychlost až 70 kilometrů v hodině.

Velmi podobně bude i v neděli. Ranní teploty setrvají v intervalu 7 až 3 stupně, při zmenšené oblačnosti klesnou k 1 stupni. Přes den bude mezi 6 a 10 stupni, při zmenšené oblačnosti bude až 13.

V pondělí začne počasí ovlivňovat od západu frontální systém. Zpočátku dne bude zataženo s mlhami a ranními teplotami mezi 6 a 2 stupni. Přes den se od západu přidají srážky. Teploty zůstanou mezi 6 a 10 stupni.

Oblačné počasí s přeháňkami vydrží i v úterý a ve středu. Měnit by se neměly ani nejvyšší denní teploty, které by se po oba dny měly pohybovat mezi  6 a 10 stupni.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků