Hlavní obsah
 

Česku hrozí odpoledne a večer bouřky, příští týden budou úmorná vedra

V odpoledních a večerních hodinách hrozí v neděli zejména na východě Česka silné bouřky, varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Bouřky budou hrozit i v úterý, kdy především východ republiky postihne také úmorné vedro, upozornil ČHMÚ v neděli.

 
Česku hrozí odpoledne a večer bouřky, příští týden budou úmorná vedra

Výstrahu před bouřkami pro východní polovinu Česka vydali meteorolové už v sobotu, v neděli k ní přidali další předběžné varování.

V úterý odpoledne se zejména na západě ČR mohou vyskytovat silné nebo velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru. Na Moravě pak hrozí úmorné vedro. „Nejvyšší teploty v polohách pod 500 m překročí 31 stupňů Celsia,” uvedl ČHMÚ.

Už v pondělí budou teploty na jižní Moravě stoupat k 30 stupňům, jinak se budou v maximech pohybovat mezi 24 a 28 stupni. Na úterý počítá předpověď s nejvyššími teplotami 27 až 31 stupňů, na východě a jihovýchodě bude až 33.

Ve středu na části území teploty citelně spadnou. Maxima se budou pohybovat od 19 stupňů na západě po 31 stupňů na jihovýchodě.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků