Hlavní obsah

Kapitálový trh - zákony

Přehled nejdůležitějších zákonů o finančních nástrojích a institucích.

Kapitálový trh - zákony

Co vlastně patří do cenných papírů, k čemu CP slouží a jak mají vypadat ? Chcete znát pravidla k jejich obchodování na finančním trhu.

 

Komise cenných papírů - zákon, který ustanovuje postavení, působnost a rozsah pravomocí Komise pro CP, její ogranizační strukturu a hospodaření.

 

Chcete vědět co je burza cenných papírů ? Jaké jsou její burzovní ográny ? Jak probíhá burzovní obchod, přijetí cenného papíru k obchodování nebo určování kurzů, uveřejňování cen, informací a vypořádání burzovních obchodů ?

 

Víte, co je to investiční společnost nebo podílový fond ? Jak jsou podílníci a akcionáři chráněni ? Nebo jak se ruší investiční společnost, investiční fond a podílový fond ? Zákon o investičních společnostech a investičních fondech

Čtěte v tomto zákoně

 

Můžete se dočíst, co je dluhopis, jaké jsou jeho náležitosti, pravidla při vydávání a splácení nebo kolik druhů dluhopisů je. Víte, že existují zvláštní druhy dluhopisů ?

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků