Hlavní obsah
Návštěvník polského muzea si prohlíží vystavené exponáty. Foto: Profimedia.cz

Ve Varšavě otevřeli Muzeum polské vodky

V úterý 12. června bylo v hlavním polském městě Varšavě slavnostně otevřeno Muzeum polské vodky. Podle zástupců instituce jde dokonce o první muzeum v zemi, které je zasvěcené výhradně polské vodce, tedy tamnímu národnímu alkoholickému nápoji, píše server drinksint.com.

Návštěvník polského muzea si prohlíží vystavené exponáty. Foto: Profimedia.cz
Ve Varšavě otevřeli Muzeum polské vodky

Polish Vodka Museum, jak se nová varšavská chlouba nazývá, se nachází v revitalizovaném komplexu s názvem Praga Koneser Center a podle serveru drinksint.com je místem, které musí každý milovník polské vodky povinně navštívit.

Muzeum nabízí celkem pět tematických výstav a promítací místnost, v níž návštěvníci mohou zhlédnout film, který jim prozradí něco z historie vodky.

Součástí jsou i interaktivní multimediální instalace.

Foto: Profimedia.cz

Kromě toho jsou součástí muzea rovněž interaktivní multimediální instalace a bar, kde probíhá ochutnávka a vzdělávací workshop o tom, jak vodku správně servírovat a jak ji vhodně spárovat s jídlem. Kromě čisté vodky si lze v baru pošmáknout také na různých koktejlech.

Při návštěvě muzea neminete ani ochutnávku.

Foto: Profimedia.cz

„Polská vodka je neoddělitelnou součástí polské kultury a významným vyváženým artiklem, který je díky své znamenité chuti a vytříbené kvalitě oslavovaný po celém světě. Návštěvníci se zde dozví o bohaté historii, tradici a výrobních metodách,“ vysvětlil výkonný ředitel nadace Polish Vodka Foundation Andrzej Szumowski.

Polské muzeum, které je otevřeno denně a vstup je do něj povolen pouze dospělým, vznikalo čtyři roky. Na projekt bylo použito celkem 560 tisíc euro ze zdrojů Evropské unie (asi 14,4 miliónů korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků