Hlavní obsah

V Itálii se konal obří zmrzlinový šampionát

Milovníci zmrzliny by si měli připravit kapesníček na sliny, protože událost, která se konala v uplynulých dnech v italském Rimini, nenechá jejich ústa suchá. Během Gelato World Tour Grand Finale se utkalo celkem 36 týmů z 19 zemí hned v několika zmrzlinářských disciplínách, když samozřejmě nechyběla ani tradiční soutěž o nejchutnější zmrzlinu vůbec.

V Itálii se konal obří zmrzlinový šampionát

Italský výrobce zmrzliny Luca De Rocca se snaží pro sebe urvat rekord za nejvyšší kornout se zmrzlinou. Má 20 sekund na to, aby vystavěl na svém kornoutu věž z kopečků zmrzliny, která se nezřítí a nebude mít žádné vady. A daří se mu. Během relativně krátkého časového úseku se mu povedlo na kornout vysázet do výšky hned 13 kopečků. Tak vypadala jedna z mnoha soutěží, která se na šampionátu konala.

Velké finále se koná vždy jednou za tři roky, když nejrůznější kvalifikace se už v uplynulých letech konaly třeba v Singapuru, Chicagu či Berlíně. Vítězové jednotlivých kol se nyní sešli v Itálii, aby soutěžili o nejvyšší ocenění, které se uděluje za nejlepší příchuť.

Dominovali Italové

Zbynek „Spin” Mlynarik z Los Angeles byl jedním ze soutěžících a netají se tím, že výroba kvalitní zmrzliny je jeho vášní: „Byl jsem profesionální tenisový hráč a cestoval jsem po turnajích na celém světě. Časem mě to ale unavovalo a já jsem si říkal, že bych mohl dělat skvělou zmrzlinu v Los Angeles, protože mi ve městě chyběl opravdu kvalitní produkt. A tak jsem ji začal vyrábět, zejména pro přední restaurace a hotely,” popsal svůj příběh Mlynarik.

A takových příběhů ukrývá soutěž vícero. V součtu všech kol se soutěže zúčastnilo přes 1800 výrobců zmrzliny. Nejlepší zmrzlinu vytvořil podle poroty Ital Alessandro Crispini z podniku Gelateria Crispini ve Spoletu. A příchuť? Klasická pistáciová. Na druhé příčce skončili italští bratři Luca a Guido De Roccovi se svou příchutí „Tribute to Venice” (Pocta Benátkám), která je směsí jahodové zmrzliny a slazených ořechů. Jako třetí se umístil první neitalský soutěžící, Kolumbijec Daniel Linc Ledesma. Ten uspěl se zmrzlinou Amor-acuya, která byla směsí mučenky, smetany a kolumbijské čokolády.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků