Hlavní obsah
Matthew Lock je posedlý opravami starých vysavačů. Foto: Profimedia.cz

Třináctiletý chlapec si vydělává opravami starých vysavačů

Matthew Lock pocházející z města Maghull v anglickém hrabství Merseyside má na svůj věk velmi atypický koníček. Svůj volný čas tráví opravami starých vysavačů. Některé z nich ukládá do své sbírky, jiné prodává. Ačkoliv si přijde na relativně hodně peněz, veškeré jmění investuje zpět do starých vysavačů.

Matthew Lock je posedlý opravami starých vysavačů. Foto: Profimedia.cz
Třináctiletý chlapec si vydělává opravami starých vysavačů

Matthewa vysavače fascinovaly údajně už od dvou let. „Pamatuju si, že mě ve čtyřech nebo pěti letech napadlo, že bych vysavač rád rozebral a podíval se, jak to uvnitř funguje,” svěril se deníku Daily Mailu.

„Postupem času jsem začal vyhledávat další a další porouchané vysavače a jejich součástky navzájem vyměňovat tak, že vznikaly nové funkční stroje,“ dodal Matthew, který má ve své sbírce zhruba 150 vysavačů.

„Líbí se mi způsob, jak fungují, a rád zkoumám to, jak je můžu vylepšit. Sháním je na internetu, vytahuju z kontejnerů a lidé mi je dokonce začali nechávat před domem. Všechny vysavače mám v dílně, kde je také opravuju,“ řekl.

V budoucnu chce vynalézt vlastní vysavač

Opravami vysavačů stráví přibližně deset hodin týdně. Celkem už prý opravil zhruba 500 strojů, z nichž asi 300 následně prodal. „Porouchaný vysavač dokážu sehnat za pět liber (asi 150 korun) a následně ho opravený prodat za 50 liber (zhruba 1500 korun),“ sdělil.

Díky neobvyklému koníčku vydělá relativně velké množství peněz. Jak sám ale říká, veškeré jmění následně investuje do dalších a dalších porouchaných vysavačů.

„Nesmírně mě uspokojuje získávat je ze zašpiněných míst a poté je celé vyčistit a opravit,“ uzavřel Matthew, jehož snem je v budoucnu studovat inženýrství a vynalézt svůj vlastní typ vysavače.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků