Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Třináctiletý chlapec peče vlastní dobroty s láskou k potřebným

Vlastní podnikání si založil Michael Platt z amerického Marylandu už v 11 letech. Jeho vášní je pečení, a protože nechce svými dobrotami pouze vydělávat peníze, ale i pomáhat, rozhodl se, že svému řemeslu dá charitativní nádech.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Třináctiletý chlapec peče vlastní dobroty s láskou k potřebným

Specialitou dnes 13letého chlapce jsou cupcaky, tedy malé dorty s nejrůznějšími polevami a ozdobami. Za poslední dva roky se jeho sladké dortíky staly oblíbenými a mezi odběrateli jdou na dračku. To však Michaelovi nestačilo.

„Vím, o čem je podnikání, ale já nechci jen vydělávat peníze. Chci, aby moje produkty pomáhaly lidem,” říká uvědoměle mladý pekař. Rozhodl se, že za každý prodaný kus upeče další, který věnuje lidem bez domova a dalším potřebným.

Každý měsíc prodá Michael zhruba 12 sušenek, 75 cupcaků a 12 dortů ze speciální edice, které pojmenovává po lidech, jež ve světě bojují či bojovali za svobodu. V jeho nabídce se tak objevila edice pojmenovaná například po Martinu Lutheru Kingovi.

Nejprodávanější cupcaky prodává Michael v balení po čtyřech a účtuje si 15 dolarů (asi 330 korun). S podnikáním mu rovněž pomáhá jeho matka, „konzultantka pečení”, se kterou má díky domácímu vzdělávání dostatek času se pečení věnovat.

„Vždycky jsem chtěl, aby moje podnikání mělo nějaký smysl. Je to o pomáhání lidem, a ne mít užitek jen pro sebe,” dodává Michael.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků