Hlavní obsah

Správci čínského majáku mají osamělou práci

Zhruba třicet kilometrů od čínské Šanghaje se nachází malinkatý ostrůvek s majákem. Na místě důležitém pro navigaci lodí se střídá několik správců, kterým dělají společnost jen navigační přístroje.

Správci čínského majáku mají osamělou práci

Na majáku na ostrově Ta-ťi-šan se střídají čtyři správci. Šéfuje jim 51letý Čch' Cchaj-ming, který loni na ostrůvku strávil 210 dní, uvedla agentura Reuters. Správcem majáku se stal v roce 1988 a na aktuálním stanovišti je od roku 1994.

Ostrov má rozlohu pouze 0,09 kilometru čtverečních, v okolí ale díky velmi rušnému přístavu v Šanghaji proplouvá velké množství lodí, jedná se proto o klíčové místo plné moderních navigačních technologií. Správci se starají především o to, aby přístroje správně fungovaly a v případě potřeby provádějí i běžné opravy.

Dříve se na ostrov vozily zásoby jednou měsíčně a Cchaj-ming vzpomíná, jak jednou na ostrov přijelo deset dělníků kvůli stavebním pracím. Zásobovací loď už ale nedorazila, protože v oblasti panoval silný vítr. Osazenstvo ostrova tak snědlo veškeré jídlo během pár dní. Teď už je situace výrazně lepší, maják je zásobován každý týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků