Hlavní obsah
Zaměstnanci firmy Infinitus se radují po příjezdu do Thajska. Foto: Profimedia.cz

Šéf firmy poslal na dovolenou do Thajska 12 700 lidí

Číňan Li Chuej-sen, který je šéfem firmy Infinitus, poslal na dovolenou do Thajska více než 12 700 lidí. Jde o formu odměny pro výkonné zaměstnance i pravidelné zákazníky. Čínští hosté, kteří do Thajska začali přilétat 10. května, prakticky zabrali jedno z místních turistických středisek. To pro ně chystá nepřetržitou sérii banketů, napsala v pátek agentura AFP.

Zaměstnanci firmy Infinitus se radují po příjezdu do Thajska. Foto: Profimedia.cz
Šéf firmy poslal na dovolenou do Thajska 12 700 lidí

Minulý týden zažila obdobnou návštěvu Francie, kam přiletělo na 6000 čínských turistů z jediné firmy, která pro ně objednala 4760 pokojů v 79 čtyř- a pětihvězdičkových hotelech. [celá zpráva]

Thajský úřad pro turistiku potvrdil, že jde o jednu z největších skupin, jaké kdy čínské firmy do země vyslaly. „Je to pro nás velká výzva, ale jsme za ni rádi,“ řekl AFP Čattan Kundžara, výkonný ředitel pro styk s veřejností thajského turistického úřadu.

Skupinu 12 700 turistů do Thajska poslala čínská obchodní společnost Infinitus China. Do Thajska přijíždějí postupně ve skupinách po 2000 až 3000 lidech a v zemi stráví šest dní, kdy si dopřejí například výlet do hlavního města Bangkoku.

Turistika patří mezi nejvýnosnější sektory thajské ekonomiky; obvykle zajišťuje kolem deseti procent thajského HDP. Čínští turisté nyní tvoří největší skupinu návštěvníků v zemi.

Turistický ruch v Thajsku v posledních letech poškodila politická nestabilita, a také odliv ruských turistů kvůli slabému rublu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků