Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pandemie proměnila korejská kina v herny. O pronájem je zájem

Největší jihokorejský řetězec kin CGV začal pronajímat své kinosály hráčům videoher, aby si v době pandemie covidu-19 zajistil nový zdroj příjmů. Zájemci si tak mohou užít své oblíbené hry s obrazem v obří velikosti. Podobnou službu nabízí také americký řetězec Malco Theatres. Informuje o tom server BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pandemie proměnila korejská kina v herny. O pronájem je zájem

Mnohá kina v Jižní Koreji jsou nyní zavřená, protože kvůli koronavirové krizi mohou naplnit své sály pouze z poloviny a mají k dispozici mnohem méně nových filmů k přilákání diváků.

CGV nabízí pronájem kinosálů až čtyřem hráčům videoher. Před šestou hodinou ranní stojí pronájem na dvě hodiny kolem 95 dolarů (zhruba 2000 korun), ve večerních hodinách pak 135 dolarů. Hráči si musejí přinést své vlastní herní konzole, hry a ovladače.

Podle hráčů, kteří nabídku využili, stojí za zmínku zejména ohromná kvalita zvuku, která v kinosálech panuje. „Zvuky výstřelů jsou tak živé. A když něco letělo přímo na mě, dokonce jsem křičela,” popsala pětadvacetiletá hráčka.

Společnost Malco Theatres ve svých kinosálech umožňuje hraní videoher v rámci služby Malco Select pro soukromé projekce pro maximálně 20 lidí. Cena služby činí 100 dolarů za dvě hodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků