Hlavní obsah
Prvenství získala vinice na úpatí And, kde vyrostl i moderní komplex pro hosty. Foto: Profimedia.cz

Kdepak Francie, za nejlepšími vinicemi musíte dál

Pokud máte rádi víno a kulturu s ním spojenou, rozhodně musíte milovat pohled na vinice zalité sluncem. Kam se ale vydat za těmi skutečně nejimpozantnějšími? Nabízí se inspirace žebříčkem nejlepších vinic roku 2019, který vznikl na základě pondělního udílení cen v Londýně.

Prvenství získala vinice na úpatí And, kde vyrostl i moderní komplex pro hosty. Foto: Profimedia.cz
Kdepak Francie, za nejlepšími vinicemi musíte dál

Možná překvapivě v první desítce oceněných vinic nefiguruje žádná z tradiční vinařské bašty Francie. Řada expertů letos vybrala jako tu opravdu nejlepší vinici v Argentině v údolí Uco. Scenérie na úpatí And porotce natolik uchvátila, že za sebou nechala veškeré evropské konkurenty.

„Jsme třetí generací, která se o vinařství stará,” vysvětluje majitel José Alberto Zuccardi, pro něhož cena znamená především povědomí zákazníků. Rodinná firma funguje od roku 1963 a před třemi lety do okolí vinic přibyl nový araál s vinařstvím a ubytováním.

Přehled 10 nejlepších vinic z udílení cen v Londýně
Zuccardi Valle de Uco
Argentina
Bodega Garzón
Uruguay
R. López de Heredia Viña Tondonia
Španělsko
Quinta do Crasto
Portugalsko
Catena Zapata
Argentina
Montes
Chile
Clos Apalta Winery
Chile
Rippon
Nový Zéland
Marqués de Riscal
Španělsko
Weingut Dr. Loosen
Německo

Zuccardi zvítězil v opravdu silné konkurenci, do soutěže bylo nominováno zhruba 1500 vinic, o jejichž osudu v soutěži rozhodovalo 3500 hlasů expertů z celého světa.

Stříbro si odnesla uruguayská Bodega Garzón.

Jižní Amerika soutěž zcela ovládla. V první desítce kromě dvou argentinských vinic našly místa i ty z Uruguaye a Chile. Právě Chile se stalo vůbec nejúspěšnější zemí, kdy v první padesátce mělo hned osm zástupců.

Tradiční vinařské země jako Francie a Itálie příliš velký úspěch nezaznamenaly. Nejlepší francouzská vinice se umístila až jako šestnáctá v pořadí, italská ještě o dvě místa hůř.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků