Hlavní obsah
Nový obal ze dřevoviny, ve kterém se bude příští jaro prodávat whisky Johnnie Walker. Foto: Diageo

Whisky ve dřevovině místo ve skle? Ikonická whisky kráčí příkladem

Ukázat lidem, že to jejich firma myslí s ochranou životního prostředí vážně, se v posledních letech stalo marketingovým motem mnoha z nich. Společnost Diageo, pod jejíž křídla spadá i výrobce nejprodávanější skotské whisky Johnnie Walker, nyní představila pro tuto whisky novou „papírovou“ lahev. Bude vyrobena z dřevoviny a půjde kompletně zrecyklovat.

Nový obal ze dřevoviny, ve kterém se bude příští jaro prodávat whisky Johnnie Walker. Foto: Diageo
Whisky ve dřevovině místo ve skle? Ikonická whisky kráčí příkladem

Společnost, která pro výrobu ekologických nápojových obalů založila firmu Pulpex, hledá především způsoby, jak nahradit lahve plastové. Johnnie Walker se pochopitelně prodává ve skleněných lahvích. Jejich výroba však spotřebuje hodně energie a produkuje uhlíkové emise.

Proto Johnnie Walker otestuje na jaře příštího roku zcela nový design lahví vyrobených z dřevoviny.

„Lahev je vyrobena tak, aby splňovala potravinové standardy a byla plně recyklovatelná,“ uvedla společnost Diageo ve svém prohlášení. Mnoho papírových obalů na nápoje využívá plášť z plastů, aby produkt neprosakoval. V tomto případě žádný plast použit nebude.

„Naše technologie umožní značkám přetvořit jejich obalové designy, aniž by utrpěla kvalita produktu,“ stojí dále v prohlášení firmy.

Firma Diageo zatím představila pouze fotografii whisky Black Label. Zda budou v novém obalu prodávány všechny whisky z tohoto blendu, nebo pouze část, není jasné. Spíše je možné, že v recyklovaných lahvích nabídne Johnnie Walker většinu svých blendů, které však budou stále k dostání i ve skle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků