Hlavní obsah
Australský zlatník vytvořil nejdražší šachový set na světě. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Jak vypadají nejdražší šachy na světě? Hráče přímo hypnotizují

Pokud patříte mezi vyznavače odpolední partičky šachu a máte rádi věci s puncem luxusu, pak by se vám mohl líbit nejdražší šachový set na světě. Jeho cena je čtyři miliony dolarů (92 milionů korun). Vyroben je z bílého zlata a drahých kamenů.

Australský zlatník vytvořil nejdražší šachový set na světě. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Jak vypadají nejdražší šachy na světě? Hráče přímo hypnotizují

Za luxusní záležitostí stojí australský zlatník Colin Burn. Ten vyrobil šachové figurky z 18karátového bílého zlata, ozdobil je diamanty, safíry či perlami z jižních moří. Vzhledem k tomu asi nepřekvapí název setu - The Pearl Royal (Královská perla).

Protože za každým detailem figurek se skrývá poctivá ruční práce, zabrala kompletace setu nespočet hodin. Poprvé byl set vystaven v kalifornské galerii v Beverly Hills na konci loňského roku. Burn, tvůrce setu a milovník šachových partií, také plánuje představit luxusní sadu na turnaji, kterého se mají zúčastnit nejlepší hráči světa.

Ti se mají u jedinečné šachovnice poprat o vítězství a nenechat se zhypnotizovat leskem unikátních figurek. Pokud byste po šachovém setu zatoužili a máte desítky milionů korun, pak věřte, že výrobce setu se chystá uvolnit svůj výtvor do prodeje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků