Hlavní obsah
 

Historicky první vítězka barmanské soutěže navštívila Prahu

Práce za barem bývá mužskou doménou. Nicméně třicetiletá Pařížanka s ostrými lokty Jennifer Le Nechet se v osmileté historii prestižní barmanské soutěže Diageo World Class umístila na prvním místě. Do Prahy přijela barmanka zahájit další ročník této soutěže.

 
Historicky první vítězka barmanské soutěže navštívila Prahu

Před pěti lety začala pracovat jako servírka v jedné z pařížských restaurací, kde se nedělaly koktejly. Jennifer se ale seznámila s mnoha lidmi, kteří v ní probudili touhu míchat drinky. V Café Moderne se naučila nové techniky a rovnou se začala připravovat na celosvětovou soutěž. „Trvalo mi to měsíce se na ni připravit. Ale vyplatilo se to. Byl to neuvěřitelný zážitek, vůbec jsem s vítězstvím nepočítala,“ vzpomíná na moment, kdy zaznělo její jméno jako vítězky.

Inspirace z videoher

Protože neměla tolik zkušeností s barmanstvím, brala Jennifer inspiraci ze všeho. Z filmů, hudby, obrázků a dokonce i z videoher. K vítězství musela namíchat přes třicet koktejlů.

„Dám vám příklad jednoho z nich. Byl inspirovaný mexickým taco zvaným El Taco Rojo. Použila jsem výtažek z grilované kukuřice společně s tequilou, přidala jsem červené zvonkovité papriky a domácí limonádu z bylinek a koření. Servírovala jsem tento koktejl v plavidle, které bylo vyrobeno slavným francouzským umělcem speciálně pro tuto událost,“ pochlubila se Jennifer a speciálně pro Novinky umíchala svůj oblíbený koktej s názvem Negroni, složený z tanqueray No. 10, campari, červeného vermutu a sherry.

Změna v životě

Díky vítězství se Francouzce otevřely dveře do celého světa. Stala se na celý rok tváří celé soutěže a objíždí svět, aby vybírala nové soutěžící, kteří se chtějí zúčastnit finále. To se bude konat v Mexiku. Doufá, že její příběh osloví další ženy, které si na tuto soutěž netroufly. Dokonce pomýšlí i na svůj vlastní podnik. V Praze byla poprvé v životě. „Moc se mi tu líbí, je to krásné město,“ dodala Jennifer Le Nechet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků