Hlavní obsah
Číňana znají všichni v okolí a přejí mu úspěch. Foto: Profimedia.cz

Farmář si z vyhozeného kovu a trubek postavil vrtulník. Už se vznesl 40 centimetrů vysoko

Muži zůstávají v duši vždy tak trochu malými kluky se svými sny. Čínský farmář Li Chou-šeng (52) toto zažité tvrzení jen a jen potvrzuje. Už od útlého věku měl sen létat. A vzhledem k tomu, že není movitý, aby si mohl dovolit pravidelné létání či koupi nějakého stroje, rozhodl se sestrojit si helikoptéru z kovu a trubek, které posbíral na skládkách.

Číňana znají všichni v okolí a přejí mu úspěch. Foto: Profimedia.cz
Farmář si z vyhozeného kovu a trubek postavil vrtulník. Už se vznesl 40 centimetrů vysoko

Přátelům byl pro smích. Ač mu vždy přáli splnění jeho snu, dokola mu tvrdili, že jím vytvořený stroj do vzduchu nikdy nevystoupá. Pravdu sice zatím měli v tom, že by se strojem dům nepřeletěl, ale první krok se mu už povedl. Jeho podomácku vyrobená helikoptéra se i s ním odlepila 40 centimetrů od země. To je ale zatím vše.

Li Chou-šeng při tvorbě svého vysněného vrtulníku

Foto: Profimedia.cz

Chou-šeng začal stavět ojedinělý vrtulník v čínské vesnici Kan-čou v loňském roce. Trup helikoptéry je vytvořený ze zohýbaných kusů železa a ocelových trubek. Jednotlivé listy vrtule jsou pak jen pouhými ocelovými pláty svařenými k sobě. A jak to celé má letět? Farmář k trupu stroje přidělal motor ze zemědělské motorky, který pohání vrtuli.

Farmář je vytrvalý a věří, že se jednou na svém stroji vznese vysoko do vzduchu.

Foto: Profimedia.cz

Z nebohého motocyklu vypreparoval vše, co bylo jen trochu možné v helikoptéře použít, a do svého stroje to zapracoval. Ze 40centimetrového poskočení je farmář nadšený - dokazuje to prý, že má jeho nápad šanci na úspěch. Neváhá proto a na svém stroji pracuje dále. Kdo ví, třeba už příště přeletí nějakou menší ohradu. Sny umírají až naposledy...

Li Chou-šeng se jen tak nevzdá...

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků